economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Tüçiad Başkanı Yeniden Kemal Koçak Oldu

Tüçiad Başkanı Yeniden Kemal Koçak Oldu
A- A+ A

Türkiye-Çin Halk Cumhuriyeti İşadamları Dostluk ve Dayanışma Derneği (TÜÇİAD) yeni yönetim kurulunu belirledi. Yeniden TUÇİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Kemal Koçak, güven tazeledi.

Türkiye-Çin Halk Cumhuriyeti İşadamları Dostluk ve Dayanışma Derneği (TÜÇİAD) üyeleri tarafından yapılan yönetim kurulu toplantısında Kemal Koçak güven tazeleyerek yeniden oybirliği ile TÜÇİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilirken, Ramazan Atılgan Başkan Yardımcılığına, Cem Karaca Genel Sekreterliğe, Anıl Akbağ ve Gökhan Dinçmen de yönetim kurulu üyeliğine getirildi.

2014 yılında TÜÇİAD tarafından yapılan faaliyet çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Koçak genel merkezlerini Ankara’dan Antalya’ya taşıdıklarını belirterek, "Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediğimiz basın toplantısı ile yeni yönetim kurulu üyelerimizi tanıttık. Yine 2014 yılı içinde yeni üyeler kazandırarak mevcut üye sayımızı arttırdık" dedi.

Antalya Valiliği, TUÇİAD ve BAKA işbirliğinde Çin’e resmi gezi düzenlediklerini ve Shandong Ticaret Odası ile İşbirliği Protokolü imzaladıklarını da hatırlatan Başkan Koçak, "Bir yıl süre ile yaptığımız çalışmalar bununla sınırlı kalmadı ve her gün çalışmalarımıza bir yenisini ekledik. Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Çin ziyaretimizde kardeş şehir protokolü yaptığımız Hayko ve Kunmimng delegasyonunu Antalya’da ağırladık. Çin-Nanjing Heyeti ile İstanbul’da toplantı yaptık ve Muratpaşa Belediyesi ile Kardeş Şehir Protokolü yapılmasını sağladık. Çin-Guilin şehri Belediye Başkanı ve heyeti ile Kardeş Şehir Protokolü yapılmasına öncülük ettik. Çeşitli yerli ve yabancı dergi, gazete ve TV gibi basın kuruluşlarında canlı röportajlar ve programlar gerçekleştirdik. Çin Büyükelçiliğinin her yıl gerçekleştirdiği yeni yıl resepsiyonlarına davetli olarak katıldık. İlişkilerimizi artırdık. Üye ve yakınlarının iş ihtiyaçlarını üyelerimizle paylaşarak onlara iş olanakları sağlamaya çalışmaktayız" dedi.

FEDERASYON ÇATISI ALTINDA TOPLANILACAK

Çin’le ilgili tüm STK, kamu, özel kişi ve kuruluşlarla işbirliği protokolü yapma ve bir federasyon çatısında toplanma gayreti içerisinde olduklarına da değinen TÜÇİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Koçak, "Bu gayretlerimiz olumlu yanıtlar bulmaktadır. Örneğin, TEAM DER’le yaptığımız işbirliği protokolü gibi. Yine Türkiye’deki şehirlerin genelinde ticaret odalarıyla yazışarak, Çin’de gerekli görülen yerlerde temsilcilikler açarak, hizmet ağımızı genişletmeye çalışıyoruz ki; bunlardan, Ankara, İzmir, Isparta, Antalya Kaleiçi ve Çin-Şangay temsilciliklerimizi açtık. Ankara’da ve Antalya’da Çin Büyükelçiliğinin önderliğinde yapılan ’Türkiye-Çin İlişkileri’ konulu toplantılara katıldık. Görüşlerimizi dile getirme fırsatı bulduk. Büyükşehir Belediyesi ile Antalya Kaleiçi’nde bir Kültür Evi açılışı gerçekleştirdik. Bir Çin köşesi dizayn ettik" ifadelerini kullandı.

"ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK"

2014 yılı Mayıs ayında Sinerji Fuarcılık Şirketi ile işbirliği yaparak, Türkiye’de ilk defa 250 Çinli firmaların stant açtığı İstanbul TÜYAP Fuar yerleşkesinde bir ’Çin Fuarı’ gerçekleştirdiklerini belirten Koçak, "Çin Başkonsolosu ile kurdele keserek birlikte açtık. Fuarımıza, dönemin Antalya Valisi Sebahattin Öztürk ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da katılarak, bizleri onurlandırdılar. TUÇİAD, ATSO, Hong Kong Ticareti Geliştirme Konseyi işbirliğinde ortak konferans düzenledik. İş adamlarına, Çin’le sağlıklı ticaret yapma tüyoları verdik. Onları bilgilendirdik. Bir çok kişi, kuruluş ve Çinli konuklarımıza Çince bilen üyelerimizle rehberlik yaptık. Vize dahil çeşitli sorunlarına destek olduk. Valilerimize, belediye başkanlarımıza, bürokratlarımıza, iş adamlarımıza, basın ve sivil toplum kuruluşlarımıza ziyaretler yaptık, onları konuk ettik. Çin-Sanya Heyetini Antalya’da ağırladık. İleriki bir tarihte gidip iadeyi ziyaret yapacağız. Antalya Kültür Müdürlüğü işbirliği ile Antalyalılara, Çin-Pekin Tiyatro Grubu’nun Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde muhteşem bir eserini izlettik" dedi.

Koçak, dünyanın organize sanayi bölgesi haline gelmiş olan Çin’in potansiyelinin bilinci ile Türkiye, Antalya ve iş adamlarına yönelik çalışmalarına devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/antalya-haberleri/tuciad-baskani-yeniden-kemal-kocak-oldu-28429