economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Matso Başkanı Boztaş, Turizm Fuarlarını Değerlendirdi

Matso Başkanı Boztaş, Turizm Fuarlarını Değerlendirdi
A- A+ A

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, düzenlediği basın toplantısında geçtiğimiz günlerde yapılan ITB Berlin Turizm Fuarı ve Gent Emlak Fuarı’nı değerlendirdi.

MATSO tarihinde ilk defa yurt dışındaki fuarlara kurumsal olarak katılarak stant açtıklarını ifade eden Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, "Kasım ve Aralık aylarında yaptığımız değerlendirmelerde turizme yönelik olumsuz verilerle birlikte MATSO olarak tanıtım faaliyetlerine doğrudan katılmamız gerektiği ortaya çıktı. Biz de MATSO olarak fuarlara kurumsal katılım kararı aldık. İlk önce İstanbul’da düzenlenen iç piyasaya yönelik EMITT Fuarı’na katıldık. Fuarda standa açarak bölgemizin tanıtımını en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Turizmde iç piyasada Manavgat’ın payı yüzde 10-15 arasında. Bunu yüzde 20’ye çıkarmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen ve dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olarak kabul edilen ITB Berlin Uluslararası Turizm Borsası’nda stant açtıklarını belirten Boztaş, "Almanya’nın başkenti Berlin’de kapılarını ITB Turizm Borsası Fuarı’ndan iki gün önce giderek hazırlık yaptık. Fuarda MATSO ve MASTOB işbirliği ile hazırlanan standımızda Manavgat-Side turizm destinasyonu çok iyi tanıttık. İlçemizi tanıtan çeşitli argümanlar ve hediyeler verdiğimiz fuarda Avrupa’nın çeşitli yerlerinden gelen tur operatörleri ve turizmciler yoğun ilgi gösterdi. Hatta standımız ziyaretçi akınına uğradı. Ziyaretçileri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Hüseyin Güneş, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Mehmet Ergen ve MASTOB Başkanı Cengiz Haydar Barut’tan oluşan heyetle karşıladık. İlçenin tanıtım kitapçığı ve neşeli haritaları turizm operatörleri ve tüketicilere dağıttık" dedi.

Turizm sektörü üzerinde 2014 yılının son günlerinden itibaren söylenilen olumsuz görüşlerin gerçek olmadığını kaydeden Boztaş, "Mayıs ayından sonra herkes, turizmde işlerin öyle anlatıldığı gibi kötü olmadığını görecek. Özellikle Manavgat bölgesi olarak Avrupa pazarında oldukça iyiyiz. Rus pazarıyla ilgili ortaya atılan olumsuz görüşlerde Mayıs ayının ikinci yarısından itibaren ortadan kalkacaktır. Ben bu sene en azında geçtiğimiz yıl ulaştığımız rakamları yakalayacağımızı düşünüyorum" dedi.

Belçika’nın Gent şehrinde düzenlenen Emlak Fuarı’na katıldıklarını da belirten Boztaş, şunları söyledi:

"Belçika’da adeta tarih yazdık. Özellikle ilçemize yatırım yapabilecek iş adamlarını bölgemize çekebilmek amacıyla yaptığımız çalışmada çok başarılı oldu. Çeşitli hediyeler dağıtımız fuarda üç gün boyunca üç ayrı tanıtım konferansı düzenledik. Flemenkce olarak gerçekleşen konferansta hazırladığımız sunumlara ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. Fuar boyunca gerçekleştirdiğimiz çekiliş kartımızı yaklaşık bin Belçika tarafından katılım sağlandı. Fuar sonunda Gent şehrinin en büyük oteli olan Nov Otel’de tanıtım toplantısı organize ettik. Büyük ilgi gören toplantımıza katılanlardan 10 kişiye çekilişte 1 hafta tatil hediye ettik. Etkinliğimize ilçemize yatırım yapmak isteyen zincir emlak sahipleri, yatırımcılar, iş adamları katıldı. Toplantımıza yatırımcı ve iş adamlarının yanı sıra Gent Belediye Başkanı Resül Tapmaz da katılarak bizlere destek verdi. Tapmaz ilçemize ilgi gösteren yatırımcılara ilçemizi överek Türkiye’nin çok güzel turizm merkezlerinden birisi olduğu vurgusunu yaptı."

Ayrıca www.visitmanavgatside.com isimli 5 dilde bir tanıtım sayfası hazırladıklarını ifade eden Boztaş, "Sayfamızın tanıtımını yaparak geliştireceğiz. Bu sayfada otellerimizin listesini yayınlayarak rezervasyon yapılabilmesine olanak sağlayabilmek amacıyla çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Yurt dışına yönelik emlak satışı gerçekleştiren firmaların internet sitelerinin linki de sayfamızda yer alacak. Dolayısıyla bu sayfa üzerinden ilçemizi 5 dilde tanıtacağız. İlçemize daha fazla turist çekmek amacıyla Mart ayında başladığımız yoğun tanıtım çalışmalarını sürdüreceğiz. 20-22 Mart tarihlerinde İsveç’in Göteborg şehrinde düzenlenecek fuarda stant açarak ilçemizi tanıtacağız" diye konuştu.

http://aygazete.com/yerel-haberler/antalya-haberleri/matso-baskani-boztas-turizm-fuarlarini-degerlendirdi-95911