economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Kumsekder'den Kaynaşma Yemeği

Kumsekder'den Kaynaşma Yemeği
A- A+ A

Antalya’nın Kumluca ilçesinde E. Z. Tohumculuk sponsorluğunda Kumluca Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanlığı (KUMSEKDER)tarafından kaynaşma yemeği düzenlendi.

Kumluca Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanlığı (KUMSEK-DER)tarafından E. Z. Tohumculuk sponsorluğunda düzenlenen yemeğe Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, KUMSEKDER Başkanı Selahattin Okur, E. Z. Tohumculuk firması sahibi Ziraat Mühendisi Zekai İlter, komsiyoncular ve tüccarlar katıldı.

Toplantıda, E. Z. Tohumculuk tarafından üretilen alyanak domates tanıtımı yapılırken, tohumunun Kumluca’da üretildiği vurgulandı.

Kumluca Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Selehattin Okur yaptığı konuşmada, Toplantı Hali içindeki işleyişin daha disiplinli olması gerektiğini belirterek, “Komisyoncu arkadaşlarımız birbirleriyle rekabet etmesin. Ederlerse bundan yine komisyoncular olarak biz kaybederiz. Toptancı Hali içini otoparka çevirdiler. Bunu biraz olsun engellemiştik. Ancak son günlerde yine yasağı bozanlar var. Plastik naylon çuvalla hale ürün getirmeyi kötü giden hava şartlarından dolayı engelleyemedik” dedi.

Kumluca Belediye başkanı Hüsamettin Çetinkaya ise tarım Sektörünün Kumluca’ya hem para kazandırdığını hem de ülke genelinde ilçe tanıtımına katkı sağladığını bildiren Başkan Çetinkaya, “İlçemizde çok sayıda fide üretim tesisimiz var.Bu tesisler ülkemizin değişik yerlerine fide gönderiyor. Üretilen fidelerin ambalajlarında Kumluca yazması, ilçemizin tanıtımına büyük katkı sağlıyor. İlçemizde üretilen ürünlerin de ambalajlarında Kumluca yazması aynı şekilde oluyor. Üretiminden pazarlamasına kadar tarımda emeği geçen tüm vatandaşlarımıza kolaylıklar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/antalya-haberleri/kumsekderden-kaynasma-yemegi-24209