economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Kepez'den 10 Bin Yıldız Adayı

Kepez'den 10 Bin Yıldız Adayı
A- A+ A

Kepez Belediyesi, çocukları kötü alışkanlıklardan korumak ve futbol alt yapısına yeni yetenekler kazandırmak amacıyla başlattığı “Kepez’in Yıldızları Projesi”nin ikinci ayağını da gerçekleştiriyor.

Proje kapsamında Kepez Belediyespor’un Futbol Alt Yapılardan Sorumlu Antrenörü Şakir Filiz’le birlikte 8 çalıştırıcı, geçtiğimiz aylarda ilçedeki 70 ilkokulda yetenek taraması yaptı. İki ay boyunca 2, 3, ve 4’üncü sınıflardan 15 bine yakın öğrenci yetenek taramasından geçirildi. Daha sonra seçilen bin 160 öğrenciye, hafta sonu Hasan Doğan Stadı’nda futbol eğitimi verildi.

ORTAOKULLARI KAPSIYOR

Projenin ikinci ayağı ise Kepez’deki ortaokulları kapsıyor. Yetenek taraması için 52 ortaokulun 5, 6, 7 ve 8’inci sınıfları arasında futbol turnuvası düzenleniyor. Gizli yetenekleri Türk futboluna kazandıracak olan turnuvada, 491 takımdan 9 bin 820 futbolcu, Kepez’in yıldızı olabilmek için ter dökecek. Kepez’in Yıldızları Futbol Turnuvası, Ahmet Coşkun Bulut Ortaokulu ve Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu öğrencileri arasında Hasan Doğan Stadı’nda yapılan gösteri maçıyla başladı.

ÇOCUKLARA MODERN SPOR ALANLARI

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, tribünleri dolduran öğrencilere yaptığı konuşmada, “Sizlerin daha iyi bir eğitim alabilmeniz için çaba sarf ediyoruz. Kepez’in Yıldızları Futbol Turnuvası’nda hem çok güzel anlar geçireceksiniz hem de unutulmayacak hatıraları paylaşacaksınız. Bununla birlikte iyi sporcu olma yolunda mesafe alacaksınız. Hepiniz annelerinizin ve babalarınızın iftihar ettiği, öğretmenlerinizin çok sevdiği kişiler olacaksınız” dedi.

Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural da yaptığı konuşmada, “Öğrencilerimizin yeteneklerinizi sergileyebileceği ortamları hazırlamak için her türlü gayreti gösteriyoruz. İstiyoruz ki, Kepez’deki hiçbir öğrencimiz benim yeteneğim vardı ama kendimi geliştirecek imkanlarım yoktu, demesin” ifadesini kullandı.

Turnuvayı AK Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Yavuz Gürhan, Kepez Belediyespor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy ile öğrenciler izledi.

Türkiye’de, milyonlarca kişinin ilgi gösterdiği futbola yeni yıldız adayları kazandıracak projenin uygulanması için de Kepez Kaymakamlığı, Kepez Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

Kepez Belediyespor Kulübü’nün futbol antrenörleri, bir ay sürecek olan turnuvayı izleyecekler ve yetenekli öğrencileri kulübün bünyesindeki futbol takımlarına kazandıracaklar.

http://aygazete.com/yerel-haberler/antalya-haberleri/kepezden-10-bin-yildiz-adayi-49057