economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ak Parti Adayı Samani, 2001 Öncesi Türkiye'yi Değerlendirdi

Ak Parti Adayı Samani, 2001 Öncesi Türkiye'yi Değerlendirdi
A- A+ A

AK Parti Antalya Milletvekili adayı Hüseyin Samani, seçim çalışmalarını Kepez ilçesinde sürdürdü.

Samani’ye AK Parti Antalya 9’uncu sıra Milletvekili adayı Nevin Korkmaz ve Kepez İlçe Teşkilatı üyeleri eşlik etti. Sütçüler Mahallesi’nde esnafı ziyaret eden Samani, vatandaşların sorunlarını dinledi.

BİR YIL SONRASINA PROGRAM YAPAMAYAN BİR TÜRKİYE

Habibler Mahallesin’de de vatandaşlarla bir araya gelen Samani, “2001’den önce Türkiye’nin durumuna baktığımız zaman yarınının ne olacağı belli olmayan bir Türkiye vardı. Bir yıl sonrasına program yapamayan bir Türkiye vardı. Her alanda sıkıntı içerisinde olan, IMF kapısında bekleyen, gelen IMF memurlarına sürekli iyi niyet mektupları sunduğumuz, stand by anlaşmaları yaptığımız bir Türkiye’den bahsediyoruz” dedi.

Türkiye’nin o yıllarda ekonominin başına bile kendi evladını geçiremeyen bir ülke olduğuna dikkat çeken Samani, “Dışarıdan Ekonomi Bakanını ithal eden bir ülkeydik” dedi. Yine o yıllarda Türkiye’nin kendi piyade silahını bile üretemeyip, dışarıdan alan, İstihbaratını İsrail’den alan bir ülke olduğunu vurgulayan Hüseyin Samani, “Oysa en tehlikeli şey istihbaratı İsrail’den almaktı. İstihbaratı İsrail’den alan, jetlerinin modernizasyonunu İsrail’e yaptıran, kendisi yapamayan, donanımlarını onlara yaptıran ve yazılım programlarını onlara yaptıran bir Türkiye vardı. Şimdi ise ülke Bakanlarını kendi evlatlarının içinden çıkartıyor. Her şeyiyle kendine yeten bir ülke haline geldik” diye konuştu.

AK Parti Antalya Milletvekili adayı Hüseyin Samani, Gökçen ve Çığırgan ailelerinin nikah törenine de katıldı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/antalya-haberleri/ak-parti-adayi-samani-2001-oncesi-turkiyeyi-degerlendirdi-90514