economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Yenimahalle'den Görme Engellilere Dev Tesis

Yenimahalle'den Görme Engellilere Dev Tesis
A- A+ A

İnönü Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Tesisi, törenle hizmete açıldı.

Tesisin açılışına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Başar Bal, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin, Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Erol Sayyıdan, Türkiye Körler Vakfı’ndan temsilciler, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve görme engelli sporcular katıldı. Yenimahalle Belediyesi’nin engellilere yönelik hizmetlerinden söz eden Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, “Belediye olarak hayatın her kesimine el uzatıyoruz. Sen-ben kavgası çıkaranlara, insanları ayrıştıranlara karşı, bu milleti birleştirmek, bütünleştirmek için mücadele ediyoruz. Herkese hizmet eden bir yerel yönetim örneği sergiliyoruz” dedi.

Türkiye’de ilk defa Ampute Stadı’nı yaparak engellilerin hizmetine sunduklarını hatırlatan Yaşar, “Şimdi de görme engelli sporculara bu tesisi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yine bu dönemde bu bölgeye bütün engelli gruplarının yararlanacağı, sosyal, kültürel faaliyette ve üretimde bulunacakları Umut Evi’ni inşa edeceğiz. Bütün bu hizmetler, sosyal bir belediyenin borcudur” ifadelerini kullandı.

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin ise, engellilerin tesis konusunda yaşadığı sıkıntılara Yenimahalle Belediyesi’nin çözüm bulduğunu kaydederek, “Yenimahalle Belediyesi’ninampute alanında yaptıklarını zaten biliyoruz. Şimdi de görme engelli sporculara büyük katkı sağlayacak çok önemli bir tesisi açıyoruz. Yenimahalle Belediyesi’nin engelliler adına başlattığı bu tesis umarım diğer belediyelere de örnek olur” dedi.

Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Erol Sayyıdan de, Yenimahalle Belediyesi’ne kendilerine verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerini sundu. Yenimahalle Belediyesi’nin engelliler için çok ciddi hizmetlerinin olduğunun altını çizen Sayyıdan, bu hizmetlerin Türkiye’ye örnek olacak nitelikte olduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Yaşar ve davetliler Yenimahalle Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Tesisi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından tesiste ilk karşılaşma Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Turkcell Sesi Görenler Ligi kapsamında Yenimahalle Belediyesi ile İstanbul Görmeyenler arasında yapıldı. Sporculara başarı dileyen Yaşar, maçın açılış vuruşunu yaptı. Karşılaşma konuk ekip İstanbul Görmeyenler’in 3-0’lık üstünlüğü ile sonuçlandı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/ankara-haberleri/yenimahalleden-gorme-engellilere-dev-tesis-29680
Etiketler: Ankara, Ankara Haberleri