economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Sanatın Ritmini Tutan Kent Mamak

Sanatın Ritmini Tutan Kent Mamak
A- A+ A

Sosyal, kültürel etkinliklerle sanatseverlerin gözde mekanı olan Mamak Kültür Merkezi, Başkentlilerin kültür durağı olmayı sürdürüyor.

THM, TSM, Halk Oyunları ve Tiyatro Bölümleri ile Belediye konservatuvarı olarak da hizmet veren Mamak Kültür Merkezi’nde enstrüman kursları, meslek edindirme kursları dallarında da eğitim veriliyor. Tiyatro, sergi ve konser salonu, bilgisayar donanımlı büyük bir kütüphanenin de yer aldığı MKM, sanatsever başkentlilerin uğrak noktalarından biri olmaya devam ediyor. Sanatın nabzının attığı MKM, görsel anlamda da göz doldururken, zemindeki aydınlatma uygulamalarıyla da geceleri ışıl ışıl.

Mamak Kültür Merkezi’nde kültür ve sanatın en güzel örneklerinin sergilendiğini belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “MKM’ye sahip olmak ilçemiz için çok önemli bir değer. Belediye olarak bu değeri orjinal haliyle koruyor ve gelecek kuşaklara aktarıyoruz. Amacımız Mamak Kültür Merkezimiz içindeki konservatuar ve kurslarımızdan binlerce gencin faydalanmasıdır. Mamak Kültür Merkezimizde kültür ve sanatın en güzel örneklerini sergiliyoruz” dedi. Akgül ayrıca MKM’deki ışıklandırma çalışmalarıyla da şehircilik açısından estetik vurguyu öne çıkardıklarını kaydetti.

GELECEĞİN SANATÇILARI YETİŞİYOR

Deneyimli eğitimci kadrosu ile Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Halk Oyunları ve Tiyatro bölümlerinde eğitim veren Mamak Kültür Merkezi konservatuvarını başarıyla tamamlayan kursiyerler Devlet Konservatuvarı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TRT konservatuvar sınavlarında büyük başarı sağlıyor. Konservatuvar Türk Halk Müziği Bölümünde kursiyerlere teorik ve uygulamalı çalışmalar, ses ve çalgı dallarında icracılığa yönelik eğitimler, nota, solfej, repertuvar ve uygulama, nazariyat, bağlama, halk bilimi, edebiyat, diksiyon, iletişim ve halk oyunları dersleri veriliyor. Konservatuvarın Türk Sanat Müziği Bölümünde ise nota, solfej, şan dersleri, ud, nazariyat, halk bilimi, diksiyon, iletişim ve halk oyunları eğitimi veriliyor. Mamak Kültür Merkezi Konservatuvarı, tiyatro bölümünde de teorik ve uygulamalı çalışmaları ile ses eğitimi, diksiyon, beden dili, fonetik ve drama alanında kursiyerlerini yetiştiriyor.

http://aygazete.com/yerel-haberler/ankara-haberleri/sanatin-ritmini-tutan-kent-mamak-32898
Etiketler: Ankara, Ankara Haberleri