economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ankara Kalkınma Ajansı Verimlilik Haftası'nda

Ankara Kalkınma Ajansı Verimlilik Haftası'nda
A- A+ A

Ankara Kalkınma Ajansı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca her yıl organize edilen Verimlilik Haftası’na katıldı.

27 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında ülke genelinde kutlanacak olan 2015 Verimlilik Haftası etkinliklerinin açılış töreni 27-28 Nisan tarihlerinde Ankara’da ATO Congresium Kongre ve Sergi Salonunda yapıldı. Ankara Kalkınma Ajansı, Haftası Boyunca kurmuş olduğu standı ile ziyaretçilerini karşıladı.

27-28 Nisan 2015 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilen Verimlilik haftasının açılış töreninde, 2015 Verimlilik Proje Ödüllerinin yanı sıra Verimlilik Temalı Fikir ve Kısa Film Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi. Hafta boyunca çeşitli illerde panel, sempozyum ve konferanslar düzenlenerek verimlilik bilincinin ülke sathında yaygınlaşmasına katkı sağlanacak.

Verimlilik Haftası ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak, 2023 hedeflerimiz doğrultusunda ülkemizde verimliliğe dayalı bir büyüme ve kalkınma modeli çerçevesinde her alanda yenilikçi, hızlı, kaliteli, ve bilimsel yaklaşımlarla mal ve hizmet üretmenin yolunu açmaya çalışıyoruz. Toplumumuzun her kesiminde verimlilik bilincinin oluşturulması ve yaygınlaştırılması amacıyla, Bakanlığımız tarafından her yıl “Verimlilik Haftası” etkinlikleri gerçekleştirmekte olup hafta boyunca, başta Ankara olmak üzere birçok ilimizde, toplumun farklı kesimlerine yönelik verimlilik temalı etkinlikler düzenlemekteyiz" ifadesini kullandı.

"Verimlilik artışının sürekliliği, verimlilik konusunda farkındalığın artması verimlilik bilinci yüksek bireylerin yetiştirilmesiyle mümkündür" diyen Bakan Işık şöyle devam etti:

"Bu anlayıştan hareketle, Verimlilik Haftası etkinliklerimizin önemli bir hedef kitlesini ilk ve orta öğrenim kurumlarında eğitim görmekte olan çocuklarımız, gençlerimiz oluşturmaktadır. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığımız ile yaptığımız iş birlikleri sonucu ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin verimlilik konusuna ilgilerini çekmek amacıyla tüm ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak “Verimlilik Temalı Fikir ve Kısa Film Yarışması” düzenlemekteyiz.”

http://aygazete.com/yerel-haberler/ankara-haberleri/ankara-kalkinma-ajansi-verimlilik-haftasinda-49200
Etiketler: Ankara, Ankara Haberleri