economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Valilik Koltuğuna Minik Elvan Oturdu

Valilik Koltuğuna Minik Elvan Oturdu
A- A+ A

Aksaray’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal beraberinde Özel İdare İlkokulu öğrencileri ve öğretmenlerinden oluşan bir heyet ile Vali Şeref Ataklı’yı ziyaret etti.

Heyeti Valilik Makamında kabul eden Vali Şeref Ataklı, öğrencilerle bir süre sohbet ederek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Vali Ataklı, Özel İdare İlkokulu öğrencisi Elvan Altınbaş Valilik Makamına davet ederek koltuğunu Altınbaş’a bıraktı. Valilik koltuğuna oturan Altınbaş koltuğa oturduğu andan itibaren omuzlarında büyük bir yük hissettiğini söyledi. Mutlu ve gururlu olduğunu belirten Vali Altınbaş, “Aksaray’ı nasıl yönetirdim? Aksaray’ı Vali Şeref Ataklı gibi en iyi şekilde adaletli bir yönetim gayretinde olurdum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Atatürk bunu vurguladığı için millet olarak ayrı düşünmemeliyiz. Atalarımızın bize emanet ettiği ülkemizi nasıl daha iyi koruyarak daha iyi geliştirerek yarınlarını düşünmeliyiz” dedi.

Vali Şeref Ataklı’da yaptığı açıklamasında kendilerinin makamlarda geçici olduğunu ifade ederek , “Bugünün öğrencileri, gençlerinin bir gün ülke yönetimini devir alarak ülkemizin yönetecekler. Şimdiden ülke problemleri ile ilgili düşüncelere sahip olmanız önemli. Sizlerde ülkemizi en iyi şekilde yöneterek ülkemize sahip çıkacaksınız. Biz sizlerden umutluyuz. Bizler sizlerin kendinize, topluma, milletimize yararlı insanlar olarak yetişmeniz için hep beraber sizlerin emrindeyiz” diye konuştu.

Vali Şeref Ataklı kendisini ziyaret eden öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar dileyerek kitap hediye etti.

http://aygazete.com/yerel-haberler/aksaray-haberleri/valilik-koltuguna-minik-elvan-oturdu-33180