economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ufka Yolculuk Yarışmasında Dereceye Girenler Ödüllendirildi

Ufka Yolculuk Yarışmasında Dereceye Girenler Ödüllendirildi
A- A+ A

Aksaray Kültür Çevre Gençlik Spor Kulübü Derneği (AKÇED) tarafından düzenlenen Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları kapsamında gerçekleştirilen “İdeal İnsan Son Peygamber’in Hayatı” konulu bilgi yarışmasının ödül töreni düzenlendi.

Yarışma ’’Kur’anı Kerim’e göre peygamberler ve Tevhid Mücadelesi’’ kitabı üzerinden yapıldı. Türkiye geneli 81 il ve uluslararası olarak tertip edilen yarışmaya Aksaray’da 3 bin kişi yarışmacı olarak katıldı. Belediye Tiyatro Salonunda düzenlenen programa Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, AKÇED Şube Başkanı Gürsel Arslan ve çok sayıda davetli katıldı.

Başkan Yazgı, “AKÇED’in benim gönlümde ayrı bir yeri vardır. Göreve geldiğimiz günden beri yapmış olduğumuz çalışmalarla elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışıyoruz. Çorbada bizimde tuzumuz olsun diye gönüllü insanların yapmış olduğu faaliyetlere katkı sağlamaya çalışıyoruz. En önemli şeylerden bir tanesi de Allah rıza için yapılan faaliyetlerdir. Geçenlerde çocuklarımızın ellerini kınaladık ve Çanakkale’ye gönderdik. Milli ve Manevi değerlerimizi ne kadar konuşursak konuşalım anlatırsak anlatalım oralara gitmek, görmek ve o anı yaşamak ayrı bir duygu olsa gerek. O duygu yoğunluğu ile buraya gelerek hem yaşantımızı değiştiriyoruz hem de daha doğru bir bakış açısı getiriyoruz. Bu noktada AKÇED’li kardeşlerimi tebrik ediyorum” dedi.

AKÇED Başkanı Gürsel Arslan, “Bir faaliyeti daha başarılı olarak tamamlamaktan gururluyuz. Ayrıca bu yarışmada AKÇED olarak Türkiye birincisi ve dördüncüsü çıkarmak ayrıca bir gururdur.” diyerek AKÇED derneği gönüllülerine bu çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Yarışma: A Kategorisi 14 yaş altı, B Kategorisi 14-19 Yaş arası, C Kategorisi 19 Yaş üstü D kategorisi ihtisas kategorisi şeklinde düzenlendi. A-B-C kategorilerine ilk 10 (on)’a girenlere ödülleri verildi. A-B-C kategorilerinde birincilere iphone6, İkincilere ipad air, Üçüncülere laptop, Dördüncü ve Beşincilere dijital fotoğraf makinesi ödülleri verildi. 6-7-8-9-10. lara çeyrek altın ödülleri verildi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/aksaray-haberleri/ufka-yolculuk-yarismasinda-dereceye-girenler-odullendirildi-61115