economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Atso Üyelerine İndirimli Elektrik Tarifesi

Atso Üyelerine İndirimli Elektrik Tarifesi
A- A+ A

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Enerya Elektrik Ticaret Anonim Şirketi ile yapmış olduğu protokol kapsamında üyelerine indirimli elektrik tarife uygulamasını hayata geçirdi.

Yeni yürürlüğe giren protokol kapsamında ATSO üyelerine ticarethanelerde yüzde 15, Tarımsal Sulama Ruhsatı olanlara ve geçerli Sanayi Sicil Belgesi olan Organize Sanayi Bölgesindeki ATSO üyelerinde ise yüzde 2,5 oranında indirim uygulanacağı açıklandı.

Konu ile ilgili olarak basın açıklaması yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, “İlimizde elektrik dağıtım firması olan Enerya Elektrik Ticaret Anonim Şirketi ile Aksaray Ticaret ve Sanayi Odamızın üyelerine indirimli elektrik tarifesi uygulanması noktasında protokol imzalamış bulunuyoruz. Tedarikçi firmanın Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu olan EPDK tarafından onaylanan tarife tablosundaki Elektrik Birim Fiyatına temel teşkil edecek şekilde indirim oranı hayata geçirilirken birçok üyemizin protokolden faydalanmasını bekliyoruz. Bu protokol ile birlikte özellikle Organize Sanayi Bölgemizdeki fabrikalarımızın elektrik tarifelerinde büyük oranlarda düşüşler bekliyoruz. Bugün bir fabrikamız ay boyunca ciddi rakamlarda elektrik tarifesi öderken bu tutarlardan Sanayi Sicil Belgesi olan Organize Sanayi Bölgesindeki ATSO üyelerine yüzde 2,5 ticarethanelere ise yüzde 15 oranında bir indirim uygulanacaktır. Bu oranlar fabrikalarımızın tarifelerine yansıtıldığında yatırımcılarımıza olumlu yansıyacaktır. ATSO üyelerimizin daha az maliyetlerle üretim yapmalarını sağlamak adına Enerya Elektrik Ticaret Anonim Şirketi ile imzalamış olduğumuz protokolümüzün hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/aksaray-haberleri/atso-uyelerine-indirimli-elektrik-tarifesi-98460