economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Aksaraylı Şehitlerin Adına Çam Fidanı Dikildi

Aksaraylı Şehitlerin Adına Çam Fidanı Dikildi
A- A+ A

Çanakkale Zaferi’nin 100.Yıldönümü dolayısıyla Aksaray Milli Egemenlik İlkokulu, şehitlerin adını yaşatmak adına okul bahçesinde “Şehitlik Koruluğu” oluşturdu.

Okul bahçesinde düzenlenen “Şehitlik Koruluğu”nun açılış törenine, Aksaray Valisi Şeref Ataklı, eşi Adile Ataklı, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Hüseyin Koçak, şahit aileleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü ile ilgili şiirler seslendirildi. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Vali Şeref Ataklı tarafından ödülleri verildi. Daha sonra Vali Ataklı, Başkan Yazgı ve beraberindekiler tarafından “Şehitlik Koruluğu’nun açılışı yapılarak Vali Şeref Ataklı ile Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, vatan uğruna canlarını feda eden Aksaraylı şehitler adına hazırlanan çam fidanlarını kendi elleri ile toprağa dikti.

Vali Şeref Ataklı ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaraylı 60 şehidin adına Milli Egemenlik İlkokulu’nda düzenlenen “Şehitlik Koruluğu”nun çok anlamlı ve güzel bir proje olduğunu ifade ederek, bu projeyi başarıyla gerçekleştiren okul idarecilerine teşekkür etti.

Çam fidanlarında şehit verdikleri evlatlarının adını gören şehit yakınları fidanların toprakla buluşması sırasında oldukça duygulu anlar yaşadı.

http://aygazete.com/yerel-haberler/aksaray-haberleri/aksarayli-sehitlerin-adina-cam-fidani-dikildi-19226