economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Aksaray'da Tübitak Bilim Fuarı Açıldı

Aksaray'da Tübitak Bilim Fuarı Açıldı
A- A+ A

Aksaray’da TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı.

Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi’nde yapılan açılışa Vali Şeref Ataklı, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, Baro Başkanı Levent Bozkurt, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Bilim Fuarı Sergisi Vali Şeref Ataklı, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve protokol üyeleri tarafından kurdelesi kesilerek hizmete açıldı. Okul Müdürü Dilek Demirkan Vali Ataklı, Başkan Yazgı ve Milli Eğitim Müdürü Kartal’ın Osmanlıca isimleri yazılı olan tabloları hediye etti.

Aksaray Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdür Dilek Demirkan yaptığı açıklamada Türkiye birincisi olan proje ile teşvik ödülü aldıklarını ifade ederek, “Projelerimizde Aksaray konusunu seçtik. Sosyoloji, Tarih ve Coğrafya üzerine 25 tane projemiz var. Çocuklarımız önce genel anlamda Aksaray’ı incelediler. Peri bacalarından eğri minareye, şehir paralarından petrolüne kadar bunun araştırmasını yaptılar. Geçen seneki projemiz Türkiye Birincisi olmuştu. İzmir’de geçen hafta yarıştık teşvik ödülü aldık. Katılım sertifikası ile çocuklarımız yurt dışında 35 ülkenin herhangi bir üniversitesinde burslu okuma imkanı elde ettiler” dedi.

Vali Şeref Ataklı ve Başkan Yazgı, sergiyi gezerek öğrencilerin hazırladıkları projeleri hakkında bilgi aldılar ve proje yürütücüsü öğretmenler ile öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/aksaray-haberleri/aksarayda-tubitak-bilim-fuari-acildi-71713