economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Chp Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanı Görevinden İstifa Etti

Chp Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanı Görevinden İstifa Etti
A- A+ A

CHP Afyonkarahisar Kadın Kolları Başkanı Mesude İntepe, baskılar nedeniyle görevinden istifa ettiğini belirterek, bundan sonra partinin bir neferi olarak çalışmaya devam edeceğini kaydetti.

Geçtiğimiz ay Afyonkarahisar’da yapılan Özgecan Aslan cinayetine tepki yürüyüşüne katıldıkları için geçici İl Başkanı Nimet Kaynar’dan sert tepki aldıklarını belirten Kadın Kolları eski Başkanı Mesude İntepe, yaptığı açıklamada 22 Şubat 2015 tarihinde göreve gelen il yönetiminin ise karar defterlerini kasaya kilitleyip çalışmalarını engellemek istediğini savundu. İntepe, "Göreve geldiğimizden bugüne kadar gerek yerel seçimlerde, gerek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çok üstün bir gayretle gece gündüz demeden çalıştık. İlçelerimizde kadın kolları ilçe örgütleri oluşturmak için MYK üyelerimizle başarılı çalışmalarımız oldu. Görevde bulunduğumuz süre içerisinde gerek sivil topum örgütleri, gerekse sendikalar ve meslek odalarıyla hep omuz omuza çalıştık, her platformda partimizi temsil ettik. Geçen ay tüm Türkiye’de olduğu gibi Afyon’da yapılan Özgecan Aslan cinayetine tepki yürüyüşüne katıldığımız için ilimize atanan geçici yönetim İl Başkanı Nimet Kaynar’dan çok sert tepki aldık. 22 Şubat 2015 tarihinde göreve gelen il yönetimi ise karar defterimizi kasaya kilitleyip çalışmalarımızı engellemek istedi. İl Başkanı Nevzat Ercan göreve geldiği günden beri gerek tarafıma, gerekse yönetimdeki arkadaşlarıma baskı yaparak istifa ettirmeye çalıştı. Beraber çalıştığımız Kadın Kolları MYK üyelerimiz Bedriye Gürkan’e kör kadın, Düriye Taş’a ise ahlaksız kadın diyerek hakaretler etti. 8 Mart öncesi yine karar defterimizi vermeyerek etkinlik yapmamızı engelledi. Yönetimimizin düşmesi için yönetimdeki arkadaşlarımıza telefon ederek istifa etmeleri yönünde baskı oluşturdu. Oluşturulan baskı ortamı ve çalışmalarımızın engellenmesi nedeniyle istifa ediyorum. Bilinmesini isteriz ki, Genel Başkanımızın da vurguladığı gibi seçimlerde başarıyı getirecek olan kadınlardır. Bizler için mevki, makam hiçbir zaman önemli olmamıştır.Partimizin neferi olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/afyonkarahisar-haberleri/chp-afyonkarahisar-il-kadin-kollari-baskani-gorevinden-istifa-etti-76581