economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Afyonkarahisar'da Yeni Vor İstasyonu İçin Havadan İnceleme

Afyonkarahisar'da Yeni Vor İstasyonu İçin Havadan İnceleme
A- A+ A

Afyon Kocatepe Üniversitesi ile Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi arasında bulunan Vor istasyonunun kaldırılması için Vali Hakan Yusuf Güner ve beraberindeki heyet, helikopterle şehir keşfi yaparak alternatif yerleri havadan inceledi.

Organize Sanayi Bölgesi sınırların içinde Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin yanında yer alan Vor istasyonunun kaldırılması için çalışmalar hızlandırıldı. Altarnetif yer için havadan helikopterle inceleme yapan Vali Hakan Yusuf Güner, inceleme sonrası bir açıklama yaparak Vor istasyonunun kaldırılmasının hem OSB hem de üniversite için önemli bir hizmet olacağını söyledi. Bu konuda elinden gelen çabayı göstereceğini ifade eden Güner, “Teknopark bu şehir için önemli. Bunun adımı için altyapısını hazırlamalıyız. Bizim görevimiz, varlık amacımız bu. Destek olmak için varız, burada işbirliğini sağlarız. Ama önce bir çalışma, fizibilite yapılması lazım. Afyon için her türlü göreve hazırız. Gereken desteği de vereceğiz. Taşınacak yere havadan baktık, ama çok teknik bir konu olduğu için arkadaşlarımız durum değerlendirmesi yapacak. Yerel anlamda ne gibi çalışmalar yapılabilir, diğer kurumlardan ne gibi destekler alınabilir onlara bakacağız. OSB’nin içine bir Endüstri Meslek Lisesi yapılmış hükümetimizin desteğiyle, çok güzel olmuş. Mutfakla teori bir araya gelmiş. Teknopark’ın da buraya gelmesi, yeni icraatlar destek vermesi, hocalarımızın yeni icatlarla katılması, bilimsel çalışmalarla saha çalışmalarını bir araya getirmeleri, TÜBİTAK destekli çalışmalar için adeta laboratuvar haline gelmesi hava trafiği kadar önemli diye düşünüyorum. Bu konuda üniversitemizin daha iyi bir analizle çalışmalara öncülük etmesi gerekiyor. Ayrıca ben buradan Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’na ve Ulaştırma Bakanımıza da desteklerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum ” dedi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/afyonkarahisar-haberleri/afyonkarahisarda-yeni-vor-istasyonu-icin-havadan-inceleme-70643