economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Vali Büyük: "Eğitimdeki Başarımız, Aydınlık Geleceğimizin Anahtarıdır"

Vali Büyük: "Eğitimdeki Başarımız, Aydınlık Geleceğimizin Anahtarıdır"
A- A+ A

Adana Valisi Mustafa Büyük, yatırımlardaki okullar brifinginde, Adana’nın eğitim ve öğretimdeki başarı çıtasını çok daha yükseklere taşımaya kararlı olduklarını vurguladı.

Eğitim ve öğretim konusuna verdiği önemi her fırsatta dile getiren Vali Büyük, 2015 yılı yatırım programında yer alan okul projeleri hakkında, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’dan brifing aldı.

YATIRIMDAKİ TOPLAM YENİ OKUL SAYISI 65

İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar slayt gösterisi eşliğinde yaptığı sunumda, Adana merkez ve ilçelerinde inşaatı tamamlanan ve devam edenler ile ihale aşamasında olan okul sayısının 65 olduğunu belirtti. Okulların eğitim ve öğrenim hizmetine sunulması için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Akpınar’a, inşaatlar hakkında çeşitli sorular yönelten Vali Büyük, okulların bir an önce hizmete girmesi doğrultusunda aksaklıkların yaşanmaması için ilgili kurum ve kuruluşlar arasındaki diyalogun sağlıklı ve hızlı bir şekilde yürütülmesi gerektiğini vurguladı.

BÜYÜK, OKULLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali Büyük, makamındaki brifingin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Akpınar ile birlikte, eğitim ve öğretim hizmetinin sürdüğü Yüreğir İMKB Endüstri Meslek Lisesi ile TOKİ tarafından yaptırılan ve inşaatı devam eden 24 derslikli Yüreğir Mesleki ve Teknik Lisesi’nde incelemelerde bulundu. Vali Büyük, incelemeleri sırasında yaptığı açıklamada, ülkenin gelişip kalkınmasında eğitim ve öğretimin yaşamsal önemde olduğuna vurgu yaptı. Vali Büyük, Adana’daki eğitim ve öğretimdeki başarı çıtasını çok daha yükseklere taşıma kararlılığında olduklarını da sözlerine ekledi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/adana-haberleri/vali-buyuk-egitimdeki-basarimiz-aydinlik-gelecegimizin-anahtaridir-85370
Etiketler: Adana, Adana Haberleri