economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Ünüvar, Çarşı-Pazar Gezdi

Ünüvar, Çarşı-Pazar Gezdi
A- A+ A

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Çukurova ilçesinde çarşı-pazar gezerek vatandaşlarla sohbet etti.

Ünüvar, Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çırak, İlçe Kadın Kolları Başkanı Raife Gündoğdu ve ilçe yöneticileriyle birlikte ilk olarak Mavi Bulvar üzerindeki semt pazarını ziyaret etti. Burada esnafa “hayırlı iş”, vatandaşa da “hayırlı alışveriş” dileyen Ünüvar, 7 Haziran seçimleri için destek istedi.

Daha sonra Kenan Evren Bulvarı’ndaki iş yerlerini ziyaret eden Ünüvar, esnaf ve vatandaşlara hükümetin çalışmalarını, Adana’da gerçekleştirilen yatırımları anlattı. Vatandaşın sıkıntılarını ve iktidardan taleplerini de dinleyen Ünüvar, gün sonunda yine Kenan Evren Bulvarı’nda bulunan seçim bürosunda partililerle buluştu.

Burada kalabalık bir gruba hitap eden Ünüvar, AK Parti’nin çok büyük hedefleri olduğunu belirterek, “Türkiye’yi 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokmak istiyoruz. 32 milyar dolardan alıp, 160 milyar dolara çıkardığımız ihracatı 500 milyar dolara çıkarmak istiyoruz. Milli geliri 3 bin 500 dolardan 10 bin 500 dolara çıkardık, bu bize yetmez, 25 bin dolara çıkarmak istiyoruz” dedi.

AK Parti hükümetlerinin; eğitimden sağlığa, ticaretten emniyete, adaletten dış ticarete, ekonomiden dış politikaya kadar çok büyük devrimlere imza attığını ifade eden Ünüvar, “Bu devrimlerin altında belki temsil makamında bizlerin imzası olabilir, ancak bu işin mutfağında sizler varsınız” diye konuştu.

7 Haziran’da Çukurova’nın makus talihini yeneceğine inandığını vurgulayan Ünüvar, şunları söyledi:

"AK Parti Adana’da çok büyük işler yapmış bir partidir, ama oylara yansıması hep düşündüğümüzün altında oldu. Gelin bu seçimde inşallah el birliğiyle bu makus talihi yenelim, Adana’da oyları patlatalım. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu Adana’ya geldiği zaman bir hedef ortaya koşmuştu. O hedef yüzde 50’ydi. AK Parti ortalamasını yakalamalıyız. İnşallah yapacağımız çalışmalarla bunu başaracağız."

Milletvekili Adayı Mehmet Can da, AK Parti’nin, yaratılanın en şereflisi olan insanın onurunu el üstünde tutarak politikalarını geliştirdiğini ifade etti.

http://aygazete.com/yerel-haberler/adana-haberleri/unuvar-carsi-pazar-gezdi-94806
Etiketler: Adana, Adana Haberleri