economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Tdh Ve Hyp'den Chp'ye Destek

Tdh Ve Hyp'den Chp'ye Destek
A- A+ A

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) gönüllülerinin oluşturduğu Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Adana’da koşulsuz CHP’ye destek vereceğini açıkladı.

HYP’nin Adana İl Başkanlığı’nda düzenlenen ve CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP Adana milletvekili adayları Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslupehlivan, Rukiye Çinkılıç ve Kemal Derin’in de hazır bulunduğu toplantıda TDH ve HYP İl Başkanı Edip Oruç, seçim sürecinde CHP’ye tam ve koşulsuz destek vereceklerini açıkladı.

HYP’nin örgütlenmesini tamamlamış seçime hazır TDH’ye bağlı gönüllülerden oluşan bir parti olduğunu belirten Oruç, “İnançların ve esir alınan demokrasinin özgürlüğü için, ülkemizi bugünkü malum zihniyetin hapsinden kurtarmak, toplumsal yaşamın bütün alanlarındaki esaretin son bulması için seçimlerde Adana ve ilçelerinde CHP’yi kayıtsız, şartsız destekleyeceğimizi ilan ediyoruz. CHP’nin bir oy alması için çalışacağız. CHP’yi desteklemenin çocuklarımızın yarınlarına destek olacağının farkındayız” şeklinde konuştu.

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut ise Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimleri öncesinde TDH ve HYP’nin CHP’ye verdiği koşulsuz desteğin çok anlamlı olduğunu söyledi. Bulut, “CHP, ezilen, baskıya uğrayan, iktidarın uygulamalarından rahatsız olan, daha özgürlükçü, barış yanlısı, yoksulluğun, işsizliğin olmadığı, mutlu insanların yaşadığı bir Türkiye hayali kuran herkesin partisidir. CHP herkes için var. Umarım, TDH ve HYP üyelerine önümüzdeki süreçte CHP rozetini de takarız” dedi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/adana-haberleri/tdh-ve-hypden-chpye-destek-30781
Etiketler: Adana, Adana Haberleri