economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Sokak Hayvanını Besleyip Tedavi Ettiler

Sokak Hayvanını Besleyip Tedavi Ettiler
A- A+ A

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanı Fatih Karayandı ve Kimsesiz Hayvanları Koruma (KİHAYKO) Derneği Başkanı Metin Yıldırım’ın organize ettiği sahipsiz sokak hayvanları besleme etkinliği çerçevesinde, yüzlerce sokak hayvanının beslenmesi ve tedavisi yapıldı.

Veteriner hekim kontrolünde yapılan besleme etkinliği çerçevesinde; Metal Sanayi, Sarıçam ve Topalak Bölgesindeki sahipsiz sokak hayvanlarına kuru mama dağıtılırken, su kapları ile de su verildi. Adana Büyükşehir Belediyesi Barınak personelinin de destek verdiği etkinlik anında, bazı sokak hayvanlarına tedavide uygulandı.

Adana’da sokaklarda yaşayan binlerce sahipsiz sokak hayvanı olduğunu belirten KİHAYKO Başkanı Metin Yıldırım; Adana Büyükşehir Belediyesinin bu konuda ciddi kısırlaştırma çalışmaları başlattığını, ilçelerdeki kısırlaştırmalar için de Gezici Ameliyathane kurduğunu ve Adana’nın Türkiye’de hayvan hakları konusunda örnek illerden biri olduğunu dile getirdi.

Adana Büyükşehir Belediyesi ile sık sık sokak besleme etkinlikleri yaptıklarını dile getiren Yıldırım şunları söyledi:

“Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü ve Sağlık Daire Başkanımız Fatih Karayandı sorunların çözümü anlamında bizlere ciddi destekler sunuyor. STK’lar ile ortak proje çalışmalarına imza atıyor. Önümüzdeki günlerde çok sayıda kedi evi projesi hayata geçiriliyor. Ayrıca Adana iline bağlı tüm ilçelerde küçük çaplı barınakların yapılması için hazırlanan projeler bitmek üzere. El birliği ile sokak hayvanları sorununa çözüm adına çaba gösteren ve hassasiyet gösteren Büyük Şehir Belediyesine camiamız adına teşekkür ediyoruz. İnşallah birlikte çok daha kapsamlı çalışmaları hayata geçireceğiz.”

http://aygazete.com/yerel-haberler/adana-haberleri/sokak-hayvanini-besleyip-tedavi-ettiler-44548
Etiketler: Adana, Adana Haberleri