economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Lansmanı Frankfurt'ta Ürün Adana'da

Lansmanı Frankfurt'ta Ürün Adana'da
A- A+ A

Adana’nın önde gelen mimarlık ve yapı konsept mağazası Archtura, tanınmış mimar, iç mimar ve tasarımcıları bir araya getirdi. Dünyaca ünlü yapı fuarı ISH Frankfurt 2015’te lansmanı yapılan yeni tasarım ürünler de Türkiye’de ilk kez Adana’da bu buluşmada tanıtıldı.

Archtura’nın Toros Caddesi’ndeki konsept mağazasının ilk konukları Adana’nın tanınmış mimar, iç mimar ve tasarımcıları oldu. Açılısı önümüzdeki günlerde yapılacak olan 430 metrekarelik konsept mağazadaki buluşmada, sektörün dikkat çeken ürünlerinin tanıtımı da yapıldı. Çukurova Genç İşadamları Derneği Başkan Yardımcısı Kazım Tosun’un kardeşleri Mustafa Oğuz Tosun, Orhan Tosun ve Serkan Tosun ile birlikte 2006 yılında Adana’ya kazandırdıkları merkezi Süleyman Demirel Bulvarı’nda bulunan Archtura, sektördeki yeni tasarım ürünleri de 100’e yakın davetliyle buluşturdu.

Tamamı ithal olan, tasarımları ve çizgileri ile öne çıkıp, kullanıldıkları mekanlarda farkındalık oluşturacak, seramikten, bataryaya, vitrifiyeden, aksesuarlara, parkelerden, duvar kağıtlarına, rezervuar sistemlerinden, gider sistemleri ve yapı kimyasallarına kadar sayısız tasarım ürününü Adana’yla tanıştıran Archtura’daki davette, Frankfurt Uluslararası Banyo ve Yapı Teknolojileri Fuarı’nda lansmanı yapılan Philippe Starck imzalı Hansgrohe AXOR serisi Starck V yeni tasarım ürünler de dikkat çekti. 10-14 Mart tarihlerindeki fuarın ardından Türkiye’de ilk kez Adana’yla buluşturulan özel tasarım ürünler büyük ilgi gördü.

Tasarım ve mimarinin dünyadaki önemli markalarını Adana’ya getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını bildiren Archtura Mimarlık ve Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Tosun, firma olarak sektördeki gelişmeleri yakından takip ettiklerini, önemli fuarları ziyaret edip, bu fuarlarda lansmanı yapılan özel tasarım ürünleri Adana’daki iç mimar, mimar ve tasarımcılarla buluşturduklarını söyledi. İş ortaklığı bulunan Hansgrohe, Axor, THG Paris, Jacuzzi, Kaldewei, Geberit, Aco, Petracer’s, Roca, Porcelanosa, Venis, Sant’Agostino, DOM Ceramiche, Italgraniti, Ariostea, Pomd’or, Laufen, Armadi Art, Dune Mosaics, Margaritelli, Boen gibi dünyaca ünlü markaların tamamının ürünlerini yeni konsept mağazalarında sergileyebildiklerini kaydeden Tosun, “Sektördeki ilkleri, ilklerin kenti Adana’mıza kazandırıp, mimarinin son örneklerini, özel tasarım ürünlerini evlerimizde, ofislerimizde, işyerlerinde kullanabilme imkanı sunabiliyoruz” dedi.

Mimar ve iç mimarlarla çalışmanın önemine de değinen Tosun, ofisten, eve, evden fabrika binasına kadar her nitelikteki yaşam alanlarını renove etmek veya yeni inşa etmek isteyen kişilerin nitelikli bir mimar, iç mimar veya tasarımcı ile çalışmasının gerekliliğini vurguladı. Adana’nın sahip olduğu nitelikli mimar, iç mimar ve tasarımcılarının daha yaşanabilir, daha konforlu ve daha ergonomik yaşam mekanları yaratmada oldukça deneyimli olduklarını belirten Tosun, renovasyon ve yeni inşa edilen projelerde proje sahiplerinin bu kişilerden mutlaka profesyonel destek almalarını gerektiğini sözlerine ekledi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/adana-haberleri/lansmani-frankfurtta-urun-adanada-44506
Etiketler: Adana, Adana Haberleri