economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Karalar: "Kaynak, Gereksiz Harcamaları Kısmak"

Karalar: "Kaynak, Gereksiz Harcamaları Kısmak"
A- A+ A

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kaynağın gereksiz harcamaları kısmak olduğunu ifade ederek, kendilerinin bunu belediyede başardıklarını ve bir önceki yıla göre daha fazla hizmet yapmalarına karşın 70 milyon lira daha az para harcadıklarını söyledi.

Hadırlı Mahalle Muhtarı Turgay Anlı’nın oğlu Ali Anlı’nın vatani görevini tamamlaması nedeniyle bir yemek verildi. Anlı ailesinin evinde gerçekleşen yemeğe Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP PM Üyesi Sera Kadıgil, CHP İl Başkanı Burhanettin Bulut, CHP Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş, CHP il yöneticileri ve Seyhan Belediyesi başkan yardımcıları ile birlikte bürokratlar ve muhtarlar katıldı.

Yemeğe katılan davetlilerin yoğun ilgisi ile karşılanan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, hafta sonu olmasına rağmen gece gündüz çalıştıklarını ve Seyhan’ı sorunsuz bir ilçe haline getirene kadar mesai mefhumu gözetmeksizin ekibi ile birlikte çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan Karalar, son günlerin en popüler sorusu olan ’Kaynağı nereden bulacaksınız?’ sorusuna da yanıt verdi. Kaynağın gereksiz harcamaları kısmak olduğunu söyleyen Karalar, görevde olduğu 1 yıllık süre zarfında kendisinin bunu Seyhan Belediyesi’nde başardığını ve geçen yıla göre daha çok hizmet yapılmasına karşın 70 milyon lira daha az harcadıklarını söyledi. Karalar, "Son günlerde en çok seçim vaatleri konuşuluyor. Partimiz toplumun her kesimi özellikle dar gelirli aileleri kucaklayan bir anlayış ile 7 Haziran’da seçimlere gidiyor. ’Kaynağı nereden bulacaksınız?’ diye soruyorlar. Bu çok basit biz kaynak meselesini Seyhan Belediyesi’nde çözdük. Önce geliri arttırdık ardından ise gereksiz harcamaları kıstık. 1 yılda geçen döneme göre daha fazla hizmet yapmamıza karşın 70 milyon lira daha az para harcadık" ifadelerine yer verdi.

Seyhan’ın, Seyhanlının her kuruşunu korumaya kararlı olduklarını belirten Karalar, yapılan tasarruf ile biriken parayı Seyhan’ın, Seyhanlının hizmetine kullanacaklarını ve Seyhan örnek gösterilen bir ilçe olana kadar gece gündüz çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/adana-haberleri/karalar-kaynak-gereksiz-harcamalari-kismak-83684
Etiketler: Adana, Adana Haberleri