economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bölge Ortopedistleri Adana'da Buluştu

Bölge Ortopedistleri Adana'da Buluştu
A- A+ A

Güney Bölgesinde yer alan illerin ortopedistleri Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı tarafından düzenlenen “Çukurova Bölgesel Toplantısı”nda buluştu.

Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi Kışla Yerleşkesinde gerçekleştirilen toplantının oturum başkanlığını Prof Dr. Murat Ali Hersekli üslendi. Toplantıda, “Ortopedi ve Travmatoloji AD Toplantısı”nda “Diz Medial Kompartman Osteoartritinde Cerrahi Yaklaşım” konuları ele alındı.

KARŞILIKLI BİLGİLER AKTARILDI

Kahramanmaraş, Antakya ve Mersin’den gelen ortopedi uzmanlarının karşılıklı olarak bilgilerini aktardığı toplantı iki oturum halinde gerçekleşti. Toplantının “Yüksek Tibial Osteotomi Teknikleri” konulu ilk oturumunda Prof. Dr. Semih Aydoğdu bilgi ve deneyimlerini meslektaşlarıyla paylaştı. Prof. Dr. İbrahim Tuncay ise “Unikompartmantal Diz Artroplastisi” ilgili cerrahi yaklaşımları anlattı.

Prof. Dr. Metin Özalay moderatörlüğünde yapılan “Diz Medial Kompartman Osteoartritinde Cerrahi Yaklaşımlar”ın tartışıldığı 2. oturumda ise Prof. Dr. Semih Aydoğdu ve Prof. Dr. İbrahim Tuncay “Vaka Takdimleri ve Tartışmalar” konusunda sunumlarını gerçekleştirdi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/adana-haberleri/bolge-ortopedistleri-adanada-bulustu-35733
Etiketler: Adana, Adana Haberleri