economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Aosb, İnşaat Fuarında 351 Firmasını Temsil Etti

Aosb, İnşaat Fuarında 351 Firmasını Temsil Etti
A- A+ A

Türkiye ekonomisinin lokomotifi olarak adlandırılan inşaat sektörünün önemli firmalarını buluşturan 9. İnşaat Teknolojileri, İş ve İnşaat Makineleri, Altyapı, Müteahhitlik Hizmetleri Fuarı’na Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nin (AOSB) standı damgasını vurdu. Bölge’de kurulu bulunan 351 firma, fuardaki “Türk Sanayisinin Güney’deki Üssü” sloganın yazıldığı stantta AOSB şemsiyesi altında temsil edildi.

EN AVANTAJLI YATIRIM BÖLGESİ

AOSB’nin “Türkiye’nin En Avantajlı Yatırım Bölgesi” olduğu temasının işlendiği stantta, bölgeyi tanıtıcı afişlere ve broşürlere de yer verildi. Adana-Ceyhan D-400 Karayolu üzerinde, Yakapınar ‘ın kuzeyinde tarıma elverişli olmayan 1590 hektar alan üzerine 1984 yılında temeli atılan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nin, geçen sürede, yapılan alt ve üst yapı yatırımları, sanayiciye sağladığı olanaklar, ulaşım avantajları gibi faktörlerle Türkiye’nin örnek gösterilen OSB’si haline geldiği bildirildi.

HER SEKTÖRDEN FİRMA VAR

Tanıtım çalışmalarında, 351 firmanın faaliyet gösterdiğini, eksiksiz altyapısı, lojistik avantajları ve ucuz enerji imkanlarıyla yatırımcılar için cazibe merkezi konumunda olan AOSB’nin, tekstil, plastik, ambalaj, makine, çelik hasır, metal sanayi, inşaat, ahşap, otomotiv, mobilya, kimya, gıda, petrol ürünleri, döküm, boya ve ziraat sektörlerinde faaliyet gösteren dev bir sanayi üssü olduğu vurgusu yapıldı.

LOJİSTİK ÜSTÜNLÜK, UCUZ ENERJİ

Ziyaretçilere verilen bilgilerde, AOSB’nin dünyanın yeni enerji koridoru BTC’nin Ceyhan’daki terminaline, Yumurtalık Serbest Bölgesi’ne, havaalanına, Mersin Limanı’na ve Mersin Serbest Bölgesi’ne, İskenderun Limanı’na yakınlığına dikkat çekilip, otoyol ve demiryolu bağlantılarıyla lojistik olarak üstünlüğü anlatıldı. Stantta ayrıca, AOSB’nin sanayicisine kullandırdığı ucuz elektrik ve su imkanlarıyla Türkiye’de yatırım yapmaya en uygun sanayi bölgesi olduğunun altı çizildi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/adana-haberleri/aosb-insaat-fuarinda-351-firmasini-temsil-etti-75141
Etiketler: Adana, Adana Haberleri