economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Adana Btü Akredite Mesleki Belgelendirme Kuruluşu Oldu

Adana Btü Akredite Mesleki Belgelendirme Kuruluşu Oldu
A- A+ A

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (Adana BTÜSEM) bünyesinde kurulan Personel Belgelendirme Birimi (Adana BTÜPER), bir süredir yapılan çalışmaların sonucunda Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından akredite edildi.

Bölgenin teknik ve altyapı ihtiyaçları göz önünde bulundurularak belirlenen mesleki alanlarda belgelendirme yetkisine sahip Adana BTÜPER, yetiştirdiği personelin mesleklerini icra edebilecek yeterli eğitime, deneyime ve fiziki özelliklere sahip olduğunu gösteren bu akreditasyonu sağlayarak ISO/IEC 17024 kalite standartlarının tüm gereklerine yerine getirmiş oldu.

Adana BTÜPER, standart dahilinde akreditasyonu sağlanan meslek dallarından Ön Büro Görevlisi seviye 4, Betonarme Demircisi seviye 3 ve Ahşap Kalıpçı seviye 3 dallarına bölgemizde ilk; Kazıcı Yükleyici Seviye operatör 3 meslek dalında ise ülkemizde ilk ve tek yetkilendirilmiş personel belgelendirme kuruluşu oldu.

Bölgede ve ülkemizde ilkleri başarmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyleyen Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy, niteliğin, rekabetin ve verimliliğin artması için söz konusu akreditasyonun sağlanmasının büyük önem taşıdığını vurguladı. Prof. Dr. Ersoy, “TSE EN ISO/IEC 17024:2012 standartlarının sağlanması ile firmaların yanlış kişileri istihdam ederek para ve zaman kaybının en aza indirilmesi, nitelikli iş gücü istihdamının yaygınlaştırılması, kaliteli mal ve hizmet sunulması, iş kazalarının azaltılması, ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan mesleki yeterlilik belgeleri ile iş gücünün serbest dolaşımı, istihdamın gelişmesi, verimlilik ve rekabet gücünün artması sağlanacak, dolayısıyla ülke ekonomisinin güçlenmesine pozitif etki yapılacaktır. Adana BTÜ olarak faal olduğumuz her alanda akredite olmaya devam edeceğiz. Daha önce aldığımız ISO 9001 kalite belgesiyle de bunu gösterdik. Çok önemli bir adım attığımızı düşünüyorum. Adanamıza, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

http://aygazete.com/yerel-haberler/adana-haberleri/adana-btu-akredite-mesleki-belgelendirme-kurulusu-oldu-33517
Etiketler: Adana, Adana Haberleri