economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Engelliler Nemrut Dağının Zirvesinde Buluşacak

Engelliler Nemrut Dağının Zirvesinde Buluşacak
A- A+ A

Her yıl düzenlenen ‘Engelliler ile Nemrut Dağı Tırmanıyoruz’ projesi kapsamında bu yılda yerli ve yabancı engelli vatandaşlar zirveye çıkacak.

Dünyanın 8. Harikası olarak bilinen, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasları arasında yer alan, Nemrut Dağı Uluslar arası organizasyona hazırlanıyor.

Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen etkinliğinin 15’incisi gerçekleştiriliyor.

Etkinlik 30 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında yurtiçi ve yurt dışından katılım ile uluslar arası boyutta gerçekleştirilecek. Dönem Başkanı Ferit Binzet konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "ABD, Almanya, Meksika, Brezilya, Paraguay, Japonya, Avustralya, Hindistan, Kore, Bulgaristan, Yeni Zellanda ve Türkiye’den Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin, Samsun, Eskişehir, Adana, Malatya, Hatay, Çorlu ve Gaziantep başta olmak üzere birçok ilden Engelliler, Exchange Değişim öğrencileri, ressamlar, 2430, 2420 ve 2440. Rotary Bölge Federasyonuna bağlı Rotaryenler de Adıyaman’da buluşacak.

30 Nisan’da Demokrasi Parkı önünden saat 14.00’de kortej yürüyüşü ile başlayacak etkinlikler kapsamında yerli ve yabancı katılımcılar Hükümet Konağı önünde yürüyüş sonrası çelenk koyma töreni düzenleyecek.

Adıyaman’ın tarihi ve turistik yerlerini de gezecek olan misafirler 2 Mayıs’ta Çukurova Senfoni Orkestrasının saat 15:00’de engelliler için Nemrut Dağında düzenleyeceği özel bir konser için zirveye tırmanacak" dedi.

Etkinliğe katılanlar Nemrut Dağı’ndaki büyüleyici bir mekânda, 2 bin yıllık heykellerin arasında düzenlenecek konser öncesinde Commagene Krallığı’na ait ören yerlerinden Karakuş Tepesi, Cendere Köprüsü, Eski Kâhta Kalesi ve Arsemia’yı ziyaret edecek.

http://aygazete.com/yerel-haberler/adıyaman-haberleri/engelliler-nemrut-daginin-zirvesinde-bulusacak-38630