economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Vali Özkan, Köy Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

Vali Özkan, Köy Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi
A- A+ A

Isparta Valisi Vahdettin Özkan, merkeze bağlı köy muhtarları ile sorunlarının görüşüldüğü istişare toplantısında bir araya geldi.

Vali Yardımcıları ve ilgili daire müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda, Vali Özkan ilk olarak köy muhtarlarının taleplerini dinledi. Bütün köy muhtarlarının söz aldığı toplantıda Vali Özkan aktarılan taleplerin Valilik İş Takip formuna kaydedilerek oluşturulacak bir komisyonda yeniden görüşülmesi ve öncelikli konuların acil olarak çözüme kavuşturulması konusunda talimat verdi.

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen ve büyük maddi kayıplara neden olan zirai don ile ilgili olarak bakanlıkların ciddi bir şekilde çiftçinin mağduriyetin giderilmesi konusunda çalıştığını belirten Isparta Valisi Vahdettin Özkan, köylere yapılacak olan ek hizmetlerin Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talimatı ile Isparta’ya gönderilen ek ödenek ile yapılacağını kaydetti.

Türkiye’de ilk açılan Tarım ve Kırsal Destekleme Kurumlarından birinin Isparta’da olduğunu kaydeden Vali Özkan, kabul edilen proje sayında ciddi bir artış olduğunu ve köy muhtarlıklarının yüzde 65’i hibe edilen TKDK desteklemelerinden yararlanmalarını istedi.

http://aygazete.com/yerel-haberler/ısparta-haberleri/vali-ozkan-koy-muhtarlariyla-bir-araya-geldi-57132