economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Tıbbi Onkoloji Gündüz Kemoterapi Tedavi Ünitesi Yenilendi

Tıbbi Onkoloji Gündüz Kemoterapi Tedavi Ünitesi Yenilendi
A- A+ A

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi Tıbbi Onkoloji Gündüz Kemoterapi Tedavi Ünitesi dizayn edilerek kemoterapi koltuk sayısı artırıldı.

İç Hastalıkları Anabilim Dalı Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Murat Koçer, kanser hastalarında uygulanan güncel tedavi yaklaşımlarıyla hastaların tedavisinin yapıldığını söyledi. Koçer, "Bu bağlamda kliniğimiz 2002 yılından bu yana aktif olarak hizmet vermektedir. Gelişen tedavi modelitelerine paralel olarak kliniğimizde sistemik tedaviler uygulanmaktadır. Çok yakın zamanda ayaktan kemoterapi ünitemiz yeniden dizayn edilmiş olup, daha konforlu, artan kemoterapi koltuk sayısı ile daha fazla hastaya tedavi verilebilmesi mümkün olmaktadır" dedi.

Sadece ünitenin genişlemiş olması değil aynı zamanda ilaçların hazırlanmasının da otomatik sistemle gerçekleştirildiğini kaydeden Doç.Dr. Koçer, dijital ortamda kontrollerinin sağlandıktan sonra alanında deneyimli sağlık personeli tarafından uygulamasının gerçekleştirildiğini belirtti.

http://aygazete.com/yerel-haberler/ısparta-haberleri/tibbi-onkoloji-gunduz-kemoterapi-tedavi-unitesi-yenilendi-89800