economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Iğdır'da “Çevresel Etkenlerin Endokrin Sistemi Sağlığı Üzerine Etkileri” Konferansı

Iğdır'da “Çevresel Etkenlerin Endokrin Sistemi Sağlığı Üzerine Etkileri” Konferansı
A- A+ A

Iğdır Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun organizasyonu ile “Çevresel Etkenlerin Endokrin Sistemi Sağlığı Üzerine Etkileri” konulu konferans düzenlendi.

Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Faik Yılmaz, Iğdır Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Kemal Eyvaz, Iğdır Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Aydın Çağaç, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Timur Yusufoğlu’nun katıldığı konferans, Iğdır Üniversitesi öğrencileri ve akademik personel tarafından yoğun ilgi gördü. Konuşmacı olarak konferansa katılan Iğdır Devlet Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Sinan Altıner, böyle bir etkinliğe katıldığı ve Iğdır Üniversitesi öğrencileriyle bir arada olduğu için duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ilaçlar (tıbbi ilaçlar), tarım ve sanayide kullanılan ilaçlar, plastikler ve bileşimleri, bitkilerde bulunan doğal bileşikler ve radyasyonun etkilerinin endokrin sistemi sağlığına olumsuz etkileri ve bunların nasıl azaltılabileceği konularında katılımcılara önemli bilgiler verdi.

Konferans soru cevap bölümü yapıldıktan sonra Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Faik Yılmaz, Uzm. Dr. Altıner’e teşekkür ederek plaket takdim etti.

http://aygazete.com/yerel-haberler/ığdır-haberleri/igdirda-cevresel-etkenlerin-endokrin-sistemi-sagligi-uzerine-etkileri-konferansi-68334