economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Mhp İstifa İddialarını Yalanladı

Mhp İstifa İddialarını Yalanladı
A- A+ A

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Çanakkale İl Başkanı İsmet Balkan, parti binasında düzenlediği basın toplantısında son günlerde MHP’nin Belediye ve İlçe Başkanları için ortaya atılan istifa iddialarını yalanladı. Balkan, bu iddiaların kasıtlı olarak ortaya atıldığını savundu.

MHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Balkan, MHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Pınar, yönetim kurulu üyeleri ile parti binasında basın toplantısı düzenledi. Balkan yaptığı açıklamada, “MHP’de müthiş bir yükseliş var. Bunu engellemek isteyenler, bizim belediye başkanlarımıza saçma sapan şeyler söylüyorlar. Ama bu durum, onların ne kadar zor durumda olduğunun göstergesidir” dedi.

2015 Genel Seçimlerine 39 gün gibi kısa bir süre kaldığını belirterek sözlerine başlayan Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı İsmet Balkan, demokrasinin güzelliği ülkeyi ve Milleti yönetecek kadroların halkın özgür iradesi ile seçilmesi ve gerek gördüğünde oyu ile verdiği iktidar yetkisini alarak, kendisini daha iyi temsil edecek kadrolara verme yetkisine sahip olması gerektiğini söyledi.

Balkan şöyle devam etti, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Demokrasi ve Cumhuriyeti tekrar inşa etmeye talip olduk. Her biri birbirinden değerli Milletvekili adaylarımızı Ankara’ya göndermek için var gücümüzle, İl Yönetimi, İlçe Teşkilatları, Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri ve en önemlisi bugüne kadar her türlü zorluğa göğüs germiş partililerimiz ile birlikte çalışacağız. Çanakkale Milliyetçi Hareket Partisi hiç olmadığı kadar ülkemizin yarınları için bir birine kenetlenmiş ve başarıya inanmıştır” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez İlçe Başkanı Hakan Pınar’da, ülke gündemine ilişkin bazı konuları değerlendirdi. Uşak Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler tarafından Türk Bayrağının indirilmesinin içlerini acıttığını kaydeden Pınar, “ Yapılan bu hareketler Ak Parti iktidarı döneminde olmuştur. 24-25 Nisan tarihlerinde de gündeme gelen sözde Ermeni Soykırım’ına dair açıklamaları da kınıyoruz. Ayrıca, Ermenistan Başbakanı Tigran Sarkisyan’ın Çanakkale’ye davet edilmesi bizleri üzmüştür” diye konuştu.

http://aygazete.com/yerel-haberler/çanakkale-haberleri/mhp-istifa-iddialarini-yalanladi-18442