economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Yaşlı Kadın Evinde Ölü Bulundu

Yaşlı Kadın Evinde Ölü Bulundu
A- A+ A

Edirne’de yalnız yaşayan ve çöp toplayarak hayatını devam ettirdiği iddia edilen 80 yaşındaki kadın evinde ölü bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Merkez Medrese Alibey Mahallesi Şifa Mektep Sokaktaki bir apartmanın 2’nci katında oturan Şahsene Bozkurt’tan (80) bir süredir haber alamayan komşuları durumdan şüphelenerek, polise haber verdi. İhbar üzerine bildirilen adrese gelen ekipler, mahalle muhtarıyla birlikte eve girdi. Eve giren ekipler, Şahsene Bozkurt’un cansız bedeniyle karşılaştı.

Akşam saatlerinde cesedi bulunan Bozkurt’un yaklaşık bir hafta önce ölmüş olabileceği tahmin edilirken, Bozkurt’un cesedi belediye ekiplerinin uzun uğraşları sonunda cenaze aracına bindirilerek Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi morguna kaldırıldı. Polis ve belediye ekipleri ise evden gelen kötü kokular ve çöpler nedeniyle inceleme yapmakta zorlandı. Evinde çöp biriktiren Bozkurt’un ölümü, evinden kötü kokular gelmesiyle komşularının polisi aramasının ardından ortaya çıktı.

Bozkurt’un kesin ölüm nedeni yapılacak otopsinin ardından belirlenecek.

Hayatını kaybeden yaşlı kadının komşuları, Bozkurt’un yaşamını sokaklardan çöp toplayarak sürdürdüğünü söyledi. Bozkurt’un hayatta olan tek yakının Almanya’da yaşayan yeğeni olduğu öğrenilirken, 2011 yılında Bozkurt’un evinin komşularının girişimleriyle belediye tarafından temizlendiği belirtildi.

http://aygazete.com/yasam-haberleri/yasli-kadin-evinde-olu-bulundu-82002
Etiketler: Edirne, Edirne Haberleri