economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Van'da Mers Virüsü Şüphesi

Van'da Mers Virüsü Şüphesi
A- A+ A

Van’da hac dönüşü evlerinde rahatsızlanan 3 hasta, MERS virüsü şüphesiyle kaldırıldıkları hastanede tedavileri devam ediyor.

Olay, dün akşam saatlerinde G.A. ve eşi S.A. öksürük ve yüksek ateş nedeniyle Van’da özel bir hastaneye baş vurmuştu. Hastanenin acil servisine giden hastalar, MERS virüsünden şüphelenen doktorlar bir süreliğine hastaneye kimseyi almama kararı almış, yapılan tetkikler sonucunda hastalar dezenfekte edildikten sonra Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Bölümü’nde bir yer ayarlanıp oraya sevk edilmişlerdi.

Öte yandan, H.A. isimli başka bir kadın da, yaklaşık bir hafta önce umreden döndüğü ve baş ağrısı, öksürük, bulantı, kusma, nefes darlığı ve ateş şikayeti üzerine Yüzüncü Yıl Üniversite Dursun Odabaş Tıp Merkezi’ne kaldırılmıştı. Burada yapılan tetkiklerin ardından H.A., gece saat 01:10 sıralarında diğer hastaların kaldığı Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi alındılar. MERS virüsü şüphelilerinin hastaneye gelmeleri ile birlikte, personel, hastalar ve hasta yakınları maske takarak önlem almaya çalıştılar.

http://aygazete.com/yasam-haberleri/vanda-mers-virusu-suphesi-89795
Etiketler: Van, Van Haberleri