economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Suriye'de Işid'e Karşı Savaşan Kızının Cenazesini Şanlıurfa'da Teslim Aldı

Suriye'de Işid'e Karşı Savaşan Kızının Cenazesini Şanlıurfa'da Teslim Aldı
A- A+ A

Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaşayan Hüseyin Doğan, yaklaşık bir aydır haber alamadığı Suriye’de YPG-YPJ saflarında IŞİD’e karşı savaştığı öğrenilen kızı Leyla Doğan’ın cenazesini Şanlıurfa’da teslim aldı.

Üniversite öğrencisi Leyla Doğan’ın (22), Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaşayan ailesi, yaklaşık bir aydır kızlarından haber alamıyordu. Leyla Doğan’ın, YPG-YPJ saflarında IŞİD’e karşı çatıştığı ve Suriye’nin Kobani (Aynel-Arap) kentinde hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Kobani’de hayatın normale dönmesinin ardından Mürşitpınar Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye gönderilen cenaze, otopsi işlemleri için Şanlıurfa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Doğan’ın cenazesi, otopsinin ardından babası Hüseyin Doğan ve ailesine teslim edildi. Uzun süre önce öldüğü belirlenen Doğan’ın cenazesi, memleketi Mardin’in Nusaybin ilçesine gönderildi.

Öte yandan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencisi Leyla Doğan, 8 Temmuz 2014 tarihinde Türkiye’nin değişik üniversitelerinde okuyan 21 öğrenci ile birlikte yaptıkları basın açıklaması ile PKK saflarına katıldığını duyurmuştu.

http://aygazete.com/yasam-haberleri/suriyede-iside-karsi-savasan-kizinin-cenazesini-sanliurfada-teslim-aldi-78733