economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Otobüs Şoförü Ve Çocuğun Ölümüne İlişkin Davada Tutuklu Sanık Kalmadı

Otobüs Şoförü Ve Çocuğun Ölümüne İlişkin Davada Tutuklu Sanık Kalmadı
A- A+ A

Adana’da PKK yandaşlarının korsan gösteride attıkları taşın başına isabet ettiği belediye otobüs şoförü ve kontrolden çıkan otobüsün çarptığı 6 yaşındaki çocuğun öldüğü olayla ilgili davada tutuklu yargılanan 1 çocuk daha tahliye edildi. Böylece davada tutuklu sanık kalmadı.

17 Kasım 2013’de Çukurova Caddesi’nde izinsiz gösteri yapan terör örgütü PKK yandaşları, yolcu taşıyan 01 UB 052 plakalı belediye otobüsünü taşladı. Taşlardan biri penceresi açık olan şoför Ali Köse’nin (27) başına isabet etti. Ali Köse, direksiyon kontrolünü yitirerek yol kenarındaki İbrahim Taşkıran (6) ile park halindeki araçlara çarptı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan önce çocuk, sonra da şoför hayatını kaybetti. Emniyet ekiplerinin çalışmaları sonucu 10 çocuk yakalandı. Çocuklardan 2’si tutuklanırken, 8’i tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Tutuklu sanık M.A. (16) ile bir önceki celsede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Y.D. (15) ve tutuksuz sanıklar D.D. (16), A.K. (16), N.T. (15), M.B. (16), O.B. (15), S.Ş. (15), O.S. (16), H.Ö.’nün (13) ’kasten öldürme, kasten öldürmeye iştirak, kamu malına zarar verme, görevi yaptırmamak için direnme, terör örgütü propagandası yapma, yaralama’ suçlarından 29’ar yıldan 81’er yıla kadar hapis cezası istemiyle 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmalarına devam edildi. Yargılanan çocuklar suçlamaları kabul etmezken, mahkeme heyeti tutuklu sanık M.A.’yı adli kontrol tedbiri ile tutuksuz yargılanmasına karar vererek tahliye etti. M.A.’nın serbest bırakılmasına Ali Köse’nin yakınları bağırarak tepki gösterdi.

http://aygazete.com/yasam-haberleri/otobus-soforu-ve-cocugun-olumune-iliskin-davada-tutuklu-sanik-kalmadi-11396
Etiketler: Adana, Adana Haberleri