economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Nusaybin'de Genç Kızın Yanlış Tedavi Sonucu Öldüğü İddiası

Nusaybin'de Genç Kızın Yanlış Tedavi Sonucu Öldüğü İddiası
A- A+ A

Mardin’in Nusaybin ilçesinde bir kişinin, grip nedeniyle hastaneye gittiği, hastane görevlilerinin uyguladığı yanlış tedavi sonucu hayatını kaybettiği iddia edildi. Hayatını kaybeden kişinin ailesinin şikayeti üzerine cenaze kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Nusaybin’de Yanlış tedavi sonucu öldüğü iddia edilen Sevgi Dilmen’in (23) aile avukatı Cüneyt Alkandemir, Dilmen’in ölümü üzerine Nusaybin Devlet Hastanesi’nde görevli doktor ve hemşireler hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. İlgililer hakkında yaptıkları suç duyurusundan sonra Cumhuriyet Savcılığı’nın olaya el koyduğunu ve otopsi için cenazeyi Diyarbakır Adli Tıp Kurumu’na gönderdiğini bildiren Alkandemir, "Aile avukatlığını yaptığım müvekkilim, basit bir şikayetle Nusaybin Devlet Hastanesi’ne gitmiştir. Hastanede doktor ve hemşirelerin yaptıkları teşhis ve tedavi sonucu ölümüne sebep olmuşlardır. Nusaybin Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk. Olay adalete intikal etti. Bir haftadır Mardin’de özel bir hastanede yoğun bakımda olan Sevgi Dilmen yanlış teşhis ve tedavi nedeniyle yaşamını yitirdi" dedi.

Buna benzer birçok olayın yaşandığını da ileri süren Alkandemir, "Suçluların veya şüphelileri ortaya çıkarmak için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

Sevgi Dilmen’in ağabeyi Selçuk Dilmen de kardeşinin daha önce hiçbir hastalığı olmadığını, grip şüphesiyle Nusaybin Devlet Hastanesi’ne gittiğini söyledi. Selçuk Dilmen, "Hayatının baharındaki bir insanı basit bir iğne veya tedavi sonrası hayatının sona ermesinin hiçbir insan vicdanına sığmayacaktır" şeklinde konuştu.

Sevgi Dilmen’in cenazesi, Diyarbakır Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsisinden sonra Nusaybin Veysike Mezarlığı’nda defnedildi.

Öte yandan, hastane yetkilileri konuyla ilgili açıklama yapmadı. Mardin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği idarecileri ise olayın adliyeye intikal ettiği gerekçesiyle bilgi veremeyeceklerini kaydetti.

http://aygazete.com/yasam-haberleri/nusaybinde-genc-kizin-yanlis-tedavi-sonucu-oldugu-iddiasi-73433
Etiketler: Mardin, Mardin Haberleri