economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Malatya'da 5 Ayrı Hırsızlık Olayı Aydınlatıldı

Malatya'da 5 Ayrı Hırsızlık Olayı Aydınlatıldı
A- A+ A

Malatya’da son aylarda farkı adreslerde yaşanılan 5 hırsızlık olayını aydınlatan polis ekipleri, 9 şüpheliyi gözaltına aldı. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden 7’si tutuklandı.

Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalarda Malatya genelinde çeşitli tarihlerde meydana gelen 5 ayrı hırsızlık olayı aydınlatıldı. 6 Şubat’ta bir işyerinde yaşanılan hırsızlıkta 13 bin TL değerinde sigara, çeşitli markalara ait 9 bin TL alkol ürünü, para kasası içerisinde bulunan bin 300 TL nakit para ile maddi değeri 2 bin TL olan dizüstü bilgisayar çalınmıştı. 5 Şubat tarihinde başka bir işyerinde ise 6 bin TL nakit para ile kimlik ve banka kartlarının çalındı. Ocak ayında da 3 ayrı işyerinde 5 adet çeşitli markalara ait dizüstü bilgisayar, bin 250 TL nakit para, 1 adet av tüfeği, 1 adet kamera kayıt cihazı, 3 adet çeşitli markalara ait cep telefonunu, 15 bin TL civarında çeşitli markalara ait sigara ve gıda malzemeleri çalındı.

İşyerlerinde yaşanılan bu hırsızlıklar sonrası geniş çaplı soruşturma başlatan Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri iş yerlerinin bulunduğu adres ve adrese giden alternatif sokaklardaki güvenlik kamera görüntülerini kayıt altına alarak titiz bir çalışma ile hırsızlık olaylarına karışan F.D., M.G., A.A., Y.G., A.Ö., E.K., M.Y., A.T. ve Ü.T. isimli şahısları tespit etti.

Şahısların tespitinden sonra operasyon için düğmeye basan ekipler, gözaltına aldıkları şüphelilerin ev ve işyerlerinde yaptığı aramalarda çalınan malzemeleri buldu. Cumhuriyet savcısının talimatı ile ele geçirilen malzemeler olayın mağdurlarına teslim edilirken yakalanan 9 şüpheli sorgularının ardından Mahkemeye sevk edildi. 5 ayrı tahkikat evrakı ile savcılığa çıkartılan şüphelilerden 7’si tutuklanarak cezaevine konulurken 2 şahıs hakkında ise adli kontrol kararı verildi.

http://aygazete.com/yasam-haberleri/malatyada-5-ayri-hirsizlik-olayi-aydinlatildi-98673