economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Jandarmadan Kaçak Sigara, Sahte Para Ve Tarihi Eser Operasyonu

Jandarmadan Kaçak Sigara, Sahte Para Ve Tarihi Eser Operasyonu
A- A+ A

Erzurum İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; 10 bin paket kaçak sigara, sahte para ve tarihi eser ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Şenkaya ilçesi Akşar Mahallesi’nde ikamet eden K.A. isimli şahsın evinde yapılan arama neticesinde 5 bin 360 paket kaçak sigara, A.A. isimli şahsa ait otomobilde yapılan aramada ise 5 bin 920 paket kaçak sigara ele geçirildi.

SAHTE PARA

Şenkaya ilçesi Gaziler Mahallesi’nde H.V. ve A.D. isimli şahısların aldıkları hayvan karşılığında piyasaya sürüdükleri 46 adet 200 TL, 116 adet 100 TL ve 14 adet 50 TL olmak üzere toplam 21 bin 500 TL sahte para ele geçirildi.

TARİHİ ESER

Jandarma ekiplerinin Aşkale-Erzincan karayolu üzerinde yaptığı yol kontrol ve arama faaliyetinde bir yolcu otobüsünde yolcu olarak bulunan A.T.’nin valizinde yapılan aramada 14 parça çeşitli ebatlarda eski eser ele geçirildi.

Yapılan operasyonlar neticesinde ele geçirilen kaçak sigaralar imha edilmek üzere muhafaza altına alınırken, sahte paralar adli makamlara, eski eserler ise Erzurum Müze Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Operasyonlar kapsamında yakalanan toplam 7 şüpheli adli makamlara sevk edildi.

http://aygazete.com/yasam-haberleri/jandarmadan-kacak-sigara-sahte-para-ve-tarihi-eser-operasyonu-30302