economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

İşçi Bayramı'nda İşçilere Kurşun

İşçi Bayramı'nda İşçilere Kurşun
A- A+ A

Batman’da bir inşaatta çalışan yüklenici firma işçileri ile firma yetkilileri arasında çıkan silahlı kavgada 1 işçinin yaralandığı iddia edildi.

Alınan bilgiye göre, bir inşaatta çalışan 20 taşeron firma işçisi, maaş ve SSK’ları yatırılmadığı gerekçesiyle iş bıraktı. Firma yetkilileri işçilerle görüşmek istediklerini bildirdi. Yetkililerle görüşmeye giden işçilerin firma yetkilileri tarafından burada silahlı saldırıya uğradıkları iddia edildi. Silahlı saldırı sonucu işçilerden Fehmi Barış, göğsüne isabet eden kurşunla yaralandı. Olayda yaralanan Barış, ambulansla Batman Bölge Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Olayla ilgili ihbar alan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, olay yerinde güvenlik önlemi aldı.

Bu arada inşaat alanını terk etmeyen 20 işçi ise haklarını aradıklarını ve istediklerini alana kadar da bekleyeceklerini ifade etti.

İşçiler adına konuşan Ömer Yeşil, 6 aydır ne maaş ne de SSK’larının yatırılmadığını dile getirerek, maddi sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

"İŞÇİ BAYRAMI AMA BİZ KURŞUN YAĞMURUNA TUTULDUK"

Bugünün 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı olduğunu hatırlatan Yeşil, "İnsanlar şu anda sahalarda işçi bayramını kutluyor. Biz ise burada hakkımızı arıyoruz. Hakkımızı istemeye geldik ama burada firma yetkilileri tarafından kurşun yağmuruna tutulduk. Bu hak mıdır? Ben ve arkadaşlarım hakkımızı alana kadar da burada olacağız. Bir arkadaşımız silahlı saldırıda yaralandı. Arkadaşımız darp raporu aldı" diye konuştu.

İşçiler konuyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurunda bulunacaklarını bildirdi.

Olayla ilgili geniş çapta soruşturma başlatıldı.

http://aygazete.com/yasam-haberleri/isci-bayraminda-iscilere-kursun-55812
Etiketler: Batman, Batman Haberleri