economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bordür Taşı İçinde Sigara Ve Cep Telefonu Kaçakçılığını Da Gördük

Bordür Taşı İçinde Sigara Ve Cep Telefonu Kaçakçılığını Da Gördük
A- A+ A

Gümüşhane’de bir TIR’da yapılan aramada bordür taşları içine gizlenmiş çok sayıda kaçak sigara ve cep telefonu ele geçirildi.

Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından yapılan rutin yol kontrolü sırasında durdurulan TIR’da özel bir imalathanede bordür taşlarının içerisine yerleştirilmiş 53 bin 700 paket kaçak sigara ve 4 bin adet kaçak cep telefonu ele geçirildi.

Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, beraberinde Cumhuriyet Savcıları Serdar Günay, Cüneyt Çeliktenyıldız, Vali Yardımcıları İsmail Özkan, Şenol Turan ve İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar ile birlikte, kaçak sigara ve cep telefonu yüklü TIR’ın boşaltıldığı ve sayımın yapıldığı Özel Harekât Şube Müdürlüğü’ne giderek, çalışmaları yerinde inceledi ve İl Emniyet Müdürü Orhan Kar’dan operasyonla ilgili bilgi aldı.

İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, yapılan rutin kontroller sırasında durdurulan ve şoförünün, Ağrı’dan Kastamonu’ya bordür taşı taşıdığını iddia ettiği TIR’da şoförün nakliye masrafı ve taşların fiyatı konusundaki çelişkili ifadelerinden şüphelendiklerini, yapılan incelemede, yüz binlerce Türk lirası değerinde kaçak sigara ve cep telefonunun, özel bir kalıpta bordür taşlarının içinde yerleştirildiğinin tespit edildiğini söyledi. Ele geçirilen TIR’da ele geçirilen kaçak ürünlerin piyasa değerinin 1 milyon 68 bin TL olduğu ve 580 bin TL’lik vergi kaybının önlendiği belirtildi. Vali Yavuz, başarılı operasyonlarından dolayı İl Emniyet Müdürü Orhan Kar ve emeği geçen tüm emniyet mensuplarını tebrik etti.

http://aygazete.com/yasam-haberleri/bordur-tasi-icinde-sigara-ve-cep-telefonu-kacakciligini-da-gorduk-77840