economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bıçaklı Dehşetin Yaşandığı Okulda Sendikacılar Ortak Açıklama Yaptı

Bıçaklı Dehşetin Yaşandığı Okulda Sendikacılar Ortak Açıklama Yaptı
A- A+ A

Bursa’da, uyuşturucu kullandığı için okuldan uzaklaştırılan bir öğrencinin iki müdür yardımcısını bıçakladığı lise önünde toplanan 5 ayrı sendika hep birlikte saldırıyı kınayarak, açıklama yaptı. Yoğun bakıma alınan müdür yardımcısının üniversite öğrencisi kızı Melek Gizem Akçay,olayın şokunda olduklarını ifade ederek, bu konuda acil olarak bir tedbir alınmasını istedi.

Dün, merkez Osmangazi ilçesi Küçükbalıklı Kırcılar Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde meydana gelen olayda uyuşturucu kullandığı için okuldan uzaklaştıran 17 yaşındaki B.Y.’nin okulu basarak müdür yardımcısı Adnan U. ve Yücel A’yı bıçaklanmasına tepki olarak 5 ayrı sendika okul önünde toplanarak hep bir ağızdan saldırıyı kınadı.

Eğitim Bir Sen Başkanı Mustafa Sarıgül, Türk Eğitim Sen Bursa Başkanı Kazım Sarnık, Eğitim Sen Günay Özkılıç, Aktif Eğitim Sen Başkanı İbrahim Kaygusuz ve Eğitim İş Sendikası Bursa Başkanı Özkan Rona, okul önünde açıklama yaparak, öğrencilerin uyuşturucudan uzak tutulması eğitimdeki şiddetin engellenmesi için çağrı yaptı.

Basın açıklamasına Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakımdaki tedavisi süren müdür Yardımcısı Yücel Akçay’ın üniversite öğrencisi olan kızı Melek Gizem Akçay ile öğretmen emeklisi kayınbiraderi Ramazan Günhan da katıldı. Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği birinci sınıf öğrencisi olan Melek Gizem Akçay, “Üzgünüz, canımız yandı. Bu konuda bir şey yapılmasını istiyoruz. Saldırganın dışarıda elini kolunu sallayarak geziyor olması da canımızı daha çok yakıyor” dedi.

Babasının böyle bir saldırıya maruz kaldığını duyduğunda buna inanamadığını söyleyen Akçay, “Babam öğrencileri ve çevresindeki herkes tarafından çok sevilen bir adamdı. Benim annem babam dayılarım amcalarım hepsi öğretmen. Öğretmen bir ailenin çocuğuyum. Böyle bir şeyin bizim başımıza gelmiş olmasına önce inanamadım. Ama sonra olayı idrak edince ne yapacağım ben de şaşırdım. Bu konuda tedbir alınmasını istiyorum. Babam yoğun bakımda 3 ayrı ameliyat geçirdi. Geceyi uykusuz geçirdik. Herkes oradaydı, ne yapacağımı bilemeden dua ettik. Artık bir çözüm bulunsun uyuşturucu ile nasıl mücadele edilecekse edilsin. Bir şey yapılsın” diye konuştu.

Yaralı müdür yardımcısı Akçay’ın öğretmen emeklisi kayınbiraderi Ramazan Günhan ise acilen bu konuda bir yasal düzenleme yapılması gerektiğini ifade ederek, “Ben bir vatandaş, bir öğretmen olarak rica ediyorum. Kanun yapıcılar kanun yaparken tüm toplumun güvenliğini düşünmek zorundalar. Caydırıcı kanunlar yapmak zorundayız” dedi.

http://aygazete.com/yasam-haberleri/bicakli-dehsetin-yasandigi-okulda-sendikacilar-ortak-aciklama-yapti-31810
Etiketler: Bursa, Bursa Haberleri