economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Bebek Vahşeti Şüphelileri Adliyede

Bebek Vahşeti Şüphelileri Adliyede
A- A+ A

Eskişehir’de 5 gün önce, ateş yakmak için odun toplayan gençler tarafından bir beze sarılı halde poşet içerisinde bulunan yeni doğmuş erkek bebek cesedi ile ilgili gözaltına alınan anne ve baba polis sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

“TÜM HASTANE VE SAĞLIK OCAKLARINDA ARAŞTIRMA YAPILDI”

Olayın ardından Asayiş ve Olay Yeri İnceleme şubelerine bağlı ekipler tarafından cesedin bulunduğu yerde yapılan detaylı çalışmalar sonucunda elde edilen bilgiler doğrultusunda şüphelileri yakalama çalışması başlatıldı. Yapılan çalışmalar sonrasında bebeğin sarılmış olduğu etekte bulunan etiketten yola çıkan polis memurları, çalışmalarını bu yönde arttırdı. Ekipler tarafından yapılan çalışma doğrultusunda, eteğin satıldığı işletmenin kapatılmış olduğu ve mallarının bir belediye hibe edildiği belirlendi. Bunun üzerine Cinayet Büro Amirliği’ne bağlı ekipler, öncelikle kamu ve özel hastaneler ve aile sağlık merkezinde tedavi olan hamile kadınların isimlerini araştırdı. İsimler üzerinde yapılan araştırmalarda, kadınlardan belediyelerden yardım alınanlar tespit edildi. Bu sırada toplanan farklı deliller birleştirildi. Ancak şüpheli kadının hamileliği sırasında hiçbir hastaneye gitmediği tespit edildi.

“EKİPLERİN TİTİZ ÇALIŞMALARI ŞÜPHELİLERİ YAKALATTI”

Olay Yeri ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından bulunan delillerin birleştirilmesi sonucunda Cinayet Büro Amirliğine bağlı ekipler, belediye tarafından verilen eteğin anne Sibel U.’ya (32) ait olduğunu tespit etti.

Yapılan çalışmalar sonrasında kimliği tespit edilen iki şüphelinin Uluönder mahallesinde oturduğu belirlendi. Ancak, Sibel U. ile eşi Eren U.’nun olaydan bir gün sonra Kırmızıtoprak mahallesine taşındıkları tespit edildi. Eve yapılan baskında anne ile bir süre önce ceza evinden çıktığı ileri sürülen kocası Eren U. (32) gözaltına alındı. Evli çiftin 6 ve 10 yaşlarında iki çocuğunun olduğu öğrenildi.

“BEBEK AĞLADIĞINDA ŞOKA GİRDİM”

Gözaltına alınan Sibel U., ilk ifadesinde doğumu kocasının haberi olmadan kendisinin klozette doğum yaptığını ileri sürerek, “Bebek doğduğunda ağladı. O sırada şoka girdim. Sonra ne olduğunu hatırlamıyorum. Olay yerinde bulunan eşyalar bana ait. Olay yerine otobüs ile gittim” dediği iddia edildi.

“BEBEĞİN ÖLÜM NEDENİ OTOPSİSİNDE SONRA BELLİ OLACAK”

Sibel U.’nun doğum sonrasında bebeğin ağladığını söylemesi üzerine asıl ölüm nedeninin yapılacak otopsi sonucunda belli olacağı öğrenildi.

Öte yandan gözaltına alınan Sibel U. ile Eren U. Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğündeki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

http://aygazete.com/yasam-haberleri/bebek-vahseti-suphelileri-adliyede-42130