economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Başörtülü Kadınlara Sözlü Saldırı

Başörtülü Kadınlara Sözlü Saldırı
A- A+ A

SAMSUN (İHA) – Samsun’da kimliği belirsiz bir kişi, başörtülü 3 kadına sözlü saldırıda bulunarak hızla kaçtı.

Olay, dün saat 16.30 sıralarından İlkadım ilçesi Cumhuriyet Meydanı yanı 19 Mayıs Bulvarı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, yürümekte olan 3 kapalı genç kadının yanına gelen kimliği belirsiz siyah kıyafetli bir kişi, bayanlara sözlü hakaretlerde bulunmaya başladı. Çeşitli hakaretler karşısında bayanlar büyük bir şok yaşadı.

Bayanların tepkisi üzerine tacizci, Site Camisi istikametine doğru koşarak kaçmaya başladı. Sözlü tacize uğrayan bayanlar, saldırganın kaçması üzerine polisi aradı. Olay yerine gelip inceleme yapan ekipler, Site Camisi altındaki pasaj ve çevresindeki dükkanların güvenlik kamerası görüntülerini izledi. Polis ekipleri zanlının Site Camisi içerisine koşarak girdikten sonra bir kıyafet dükkanına sığınarak, karın ağrısı bahanesiyle 15 dakika saklandığını tespit etti.

Yaşadıkları olayı polise anlatan D.Ç., “Yolda yürürken hepimize birden küfretmeye başladı. Kendisini tanımıyorum. Muhtemelen kıyafetimizden dolayı söyledi. Birden ne olduğunu anlayamadım. Dönerek çok daha iğrenç küfür etmeye başladı. ‘Bir bekleyin’ dedim koşmaya başladı. Biz de peşinden koştuk. Kendisinden şikayetçiyiz” dedi.

Güvenlik kamerası görüntülerinden zanlının eşkalini belirleyen polis ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

http://aygazete.com/yasam-haberleri/basortulu-kadinlara-sozlu-saldiri-73860
Etiketler: Samsun, Samsun Haberleri