economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Yeni Malatyaspor Şampiyonluğunu Kutladı

Yeni Malatyaspor Şampiyonluğunu Kutladı
A- A+ A

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grubu lider olarak bitiren Yeni Malatyaspor, şampiyonluğunu doyasıya kutladı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen şampiyonluk şöleninde Malatyalılar ve siyasiler Yeni Malatyaspor’un şampiyonluğunu kutladı. Yeni Malatyaspor, 2009 yılında düştüğü PTT 1. Ligi’ne yeniden dönerken düzenlenen şampiyonluk şöleninde teknik heyet ve futbolcular sahneye çıkarak şampiyonluğu kutladılar. Şampiyonluk kutlamasına, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, siyasi parti il başkanları ile binlerce taraftar katıldı.

İlk olarak söz alan Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, şampiyonluğu Malatya’ya hediye ettiklerini söyledi. Daha sonra söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’da, futbolcuları ve teknik heyeti tebrik ederek Yeni Malatyaspor’un hak ettiği yere geldiğini söyledi. Çakır, hedeflerinin Süper Lig olduğunu belirterek en kısa zamanda bu hedefe ulaşmak için mücadele edeceklerini söyledi. 6 yıldır daha güçlü bir Malatyaspor’u oluşturmaya çalıştıklarını ifaden eden başkan Çakır, taraftarı da kutlayarak en zor gününde dahi takımlarına sahip çıktıklarını söyledi.

Vali Süleyman Kamçı ise Yeni Malatyaspor’un herkesin ortak değeri olduğunu belirterek tüm siyasi partilerin tek çatı altında toplandığı Yeni Malatyaspor camiasında alınan bu şampiyonluğun öneminin büyük olduğunu dile getirdi.

Yeni Malatyasporlu futbolcular ile siyasilerin el ele poz vermesi büyük alkış alırken gecede havai fişek gösterisi beğeni topladı. Futbolcular, şampiyonluğu taraftarı ile doyasıya kutlarken gece konser ile devam etti. Bir çok sanatçının sahne aldığı gecede finali ise Malatyalı ünlü Türk Halk Müziği Sanatçısı Selahattin Alpay yaptı. Alpay, Yeni Malatyaspor taraftarlarına güzel bir gece yaşattı.

http://aygazete.com/spor-haberleri/yeni-malatyaspor-sampiyonlugunu-kutladi-11681