economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Şaziye Üner: "Altın Madalyayı Kazanmak İstiyoruz"

Şaziye Üner: "Altın Madalyayı Kazanmak İstiyoruz"
A- A+ A

FIBA 2015 Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan A Milli Kadın Takımı kadrosunda yer alan Şaziye İvegin Üner, "Altın madalyayı kazanmak istiyoruz" dedi.

Yalova’da oynanan Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi Final Grubu maçlarında kardeşi Naile İvegin’i izlemeye gelen tecrübeli basketbolcu, şu ana kadar bir ikincilik bir de üçüncülük kazandıklarına dikkat çekerek, altın madalyayı kazanmanın vaktinin geldiğini söyledi.

Romanya ve Macaristan’ın ortaklaşa düzenleyeceği FIBA 2015 Avrupa Şampiyonası hazırlıklarına iyi başladıklarını belirten Şaziye İvegin Üner, "Bir hafta oldu başlayalı ve şu anda iyi gidiyoruz. Eksik arkadaşlarımız var. Sezonu devam eden ve final oynayan arkadaşlarımız var. Onlar da geldikten sonra tam takım olarak bir ihtimalle 10-11 Mayıs’tan sonra başlayacağız. Az bir zamanımız var. 2 aylık bir sürede şampiyonaya hazır duruma gelmeye çalışacağız. Hedefimiz bu sene final oynayıp altın madalyayı kazanmak. Daha önce ikinci ve üçüncü oldu. Allah izin verirse sakatlık olmadan bu iki ayı çok iyi şekilde değerlendirip ülkemize büyük bir başarıyla dönmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

İstanbul Üniversitesi ile sözleşmesinin bittiğine ancak basketbol oynamaya devam etmek istediğini belirten Üner, "Şu anda İstanbul Üniversitesi BGD ile sözleşmem bitti. İyi bir sezon geçirdim. Ama bundan sonra tabii ki devam etmek istiyorum. Basketbol oynamaya devam edeceğim" dedi.

http://aygazete.com/spor-haberleri/saziye-uner-altin-madalyayi-kazanmak-istiyoruz-94728
Etiketler: Yalova, Yalova Haberleri