economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Royal Halı Gaziantep - Banvit Maçının Ardından

Royal Halı Gaziantep - Banvit Maçının Ardından
A- A+ A

Royal Halı Gaziantep’in Banvit’e 64-68 mağlup olduğu karşılaşmanın ardından her iki takımın baş antrenörü maçı değerlendirdi.

Banvit Başantrenörü Selçuk Ernak oyuncularını tebrik ettiğini belirterek, “Royal Halı Gaziantep gibi bir takımı deplasmanda 64 sayıda tutabildik. Bu bizim için önemli bir hedefti. Bu hafta uygulamaya çalıştığımız, üstünde çok mesai harcadığımız bir hedefti. Enteresan bir maç oldu. Maçla alakalı her iki takım da birçok hamle yaptı. Bu hamlelerin sonunda üstünlük bizde kaldı. Erken sakatlanan bir oyuncumuz oldu. Çok erken 5 faul alan oyuncumuz oldu. Verim alamadığımız oyuncularımız oldu ama giren herkes bu galibiyet için çorbaya bir tuz attı. Bizim için bu galibiyet önemliydi” dedi.

Royal Halı Gaziantep Başantrenör Jurij Zdovc, ise rakiplerini ve rakip takımın baş antrenörünü tebrik ettiğini belirterek, ”Bu maçta Banvit takımının daha iyi bir takım olduğunu görebilirsiniz. Bizden daha fazla fiziksel oynadılar. Felsefe anlamında olmamız gereken seviyede değildik. Maç içerisinde kötü kararlar verdik. Kötü zamanlamayla topu paylaştık. Rakibimize karşı yapmamız gereken savunmayı yapamadık. Çok kolaylıkla 10 sayı daha az yiyebilirdik. İyi bir fikstürümüz var. Hala 5’incilik için iyi bir şansımız var. Sezon başında bir dönem sonuncuyduk ama şimdi ilk 5 için şansımız var, mücadele ediyoruz. Fakat bazılarının beklediği gibi çok kolay değil. İki maçımız daha var, iki maç da kolay olmayacak. Eskişehir takımı ligde kalma mücadelesi veriyor ve halen kalma şansları var. Diğer maçı da Konya ile yapacağız. O takım da rakibimiz olduğu için iki maç da kolay değil" diye konuştu.

http://aygazete.com/spor-haberleri/royal-hali-gaziantep---banvit-macinin-ardindan-84454