economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Fethiye, Enduro Heyecanına Hazır

Fethiye, Enduro Heyecanına Hazır
A- A+ A

Türkiye Enduro Şampiyonası’nın 1. Ayak Yarışı, Muğla’nın Fethiye ilçesinde 28–29 Mart tarihlerinde yapılacak. 2015 Enduro sezonu, Fethiye’ de yapılacak Türkiye Enduro Şampiyonası 1. Ayak Yarışı ile açılacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun desteğiyle Fethiye Orman Spor Kulübü’nün organize ettiği Türkiye Enduro Şampiyonası 1. Ayak Yarışı 28–29 Mart’ta Esenköy mevkiindeki Akdeniz Off-Road Park’ta iki gün sürecek. Üç test etabının yer aldığı Fethiye yarışları, heyecan dolu mücadelelere ev sahipliği yapacak. Fethiye Orman Spor Kulübü, hazırladığı zorlu ekstrem ve MX etabı ile orta sertlikteki enduro etaplarıyla hem yarışçılara hem de izleyicilere keyifli anlar yaşatacak. Altı ayrı kategoride farklı gruplarda koşulacak Enduro Şampiyonası’na Türkiye genelinden yaklaşık 100’den fazla yarışçının katılması bekleniyor.

Yarışseverler, 28 Mart Cumartesi günü Ekstrem testte yapılacak sıralama turlarının müthiş heyecanına ortak olurken, 28 Mart Pazar günü ise Kros, Ekstrem ve Enduro testleri ile gün boyu yarışçıların büyük çekişmesine şahit olacak. 400 bin metrekarelik alana yerleştirilmiş Akdeniz Off Road Park; içerisinde 3,5 Km’lik uluslararası standartlarda MX parkurunu ve extrem parkurunu bulundurmakta olup, izleyicilerin hem MX hem de enduroyu aynı anda izlemelerine olanak sağlayacak. Ayrıca içerisinde yeme içme stantları, otopark, bay-bayan ve engelli tuvaleti, şehir içi ulaşımı için dolmuş durağı, çadır ve karavanı ile gelenler için elektrik imkanını da bulunduruluyor.

ÖZDEMİR: "100’ÜN ÜZERİNDE YARIŞÇIYI BEKLİYORUZ"

Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Özdemir, “Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun desteğiyle Fethiye Orman Spor Kulübü’nün organize ettiği Türkiye Enduro Şampiyonası 1. Ayak Yarışı 28–29 Mart’ta Esenköy mevkiindeki Akdeniz Off-Road Park’ta iki gün sürecek. Üç test etabının yer aldığı Fethiye yarışları, heyecan dolu mücadelelere ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin değişik bölgelerinden 100’ün üzerinde yarışmacıyı Türkiye Endro yarışması 1. ayak yarışmalarına bekliyoruz” dedi.

http://aygazete.com/spor-haberleri/fethiye-enduro-heyecanina-hazir-41979
Etiketler: Muğla, Muğla Haberleri