economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Fair-Play Topluluğunun Konukları Ertuğrul Sağlam Ve Hasan Kabze

Fair-Play Topluluğunun Konukları Ertuğrul Sağlam Ve Hasan Kabze
A- A+ A

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Fair-Play Topluluğu, düzenlediği Fair-Play Söyleşileri’nin ilkinde teknik direktör Ertuğrul Sağlam ve Torku Konyaspor’un takım kaptanı Hasan Kabze’yi ağırladı.

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen söyleşiye Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Şahin ve Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan, Kadınhanı Kaymakamı Ercan Çiçek, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nizamettin Çiftçi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Öğüt, Fair Play Topluluğu Akademik Danışmanı Doç. Dr. Hakan Salim Çağlayan, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

ŞAHİN: “ÖRNEK ALINACAK SPOR ADAMLARIMIZ”

Söyleşinin açılış konuşmasını yapan Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şahin, “Ertuğrul Sağlam hocam gıpta ederek izlediğimiz, imrendiğimiz bir insan. Hasan Kabze ise Konya’da başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren değerli bir futbolcumuz. Sporun büyüsü içerisinde ikisi de örnek alınacak düzeyde mümtaz iki spor adamımızdır. Öğrencilerimizin birer sporcu olarak örnek alabilecekleri isimleri ağırlıyoruz” dedi.

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan ise, “Futboluyla, teknik direktörlüğüyle, ağabeyliğiyle örnek olan kişileri aramızda görmekten çok mutluyuz. Dürüstlük, ahlaki değerler, sporda centilmenlik olarak değerlendirilen Fair-Play ruhunun iki önemli temsilcisini aramızda görmekten çok memnunuz” diye konuştu.

SAĞLAM “MEVLANA’NIN HOŞGÖRÜSÜNE HER ALANDA İHTİYACIMIZ VAR”

Moderatörlüğünü Selçuk Üniversitesi Fair-Play Topluluğu ve Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Salim Çağlayan’ın yaptığı söyleşide ilk sözü teknik direktör ve eski milli futbolcu Ertuğrul Sağlam aldı. Sağlam, “Mevlana’nın hoşgörü şehrinde olmaktan ayrı bir mutluluk yaşıyorum. Bu hoşgörüye her alanda ihtiyacımız var. Her alanda Fair-Play ruhuna, saygıya, birbirimizi anlamaya, dinlemeye ve yardım etmeye ihtiyacımız var. Bu kavram toplumlara bir yaşam biçimi olarak sunulmalı, bireylerde bir karakter haline getirilmelidir. Her alanda her insanın buna ihtiyacı var. Hayatımın her alanında bunu korumaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

"ŞAMPİYONLUK PAHASINA FAİR PLAY BIRAKILMAMALI”

Stres ve baskı altındayken bile hoşgörüyü bırakmadan centilmen bir şekilde mücadele etmek gerektiğinin altını çizen Sağlam, “Sporun kardeşlik olduğunun unutulmaması gerekiyor. En zor ve gergin zamanlarda bile rakiplerimize saygı göstermeye dikkat ediyorum. Şampiyonluğun kaybedilmesi pahasına bile Fair-Play bırakılmamalı. Sevincimizi bile rakibi incitmeden yaşamaya gayret etmeliyiz. Kaybettiğimizde soğukkanlılıkla karşılamayı bilmeliyiz. Bu sorumluluğu her alanda almalıyız” şeklinde konuştu.

“KAYBETTİĞİMDE GÖSTERDİKLERİM KAZANDIĞIMDA BEKLEDİKLERİMDİR”

Kazananın üzerinde önemli bir sorumluluğun da olduğunu söyleyen Sağlam, “Kazanmak için bir mücadele içine giriyoruz. Kazansam da kaybetsem de kazananın emeğine saygı için rakip antrenörü tebrik etmeye gidiyorum. Kaybettiğimde gösterdiklerim aslında kazandığımda beklediklerimdir. Hem toplum açısından hem de Türk futbolu açısından gerçekten buna ihtiyacımız var” dedi.

KABZE: “FAİR PLAY’E HER ALANDA İHTİYACIMIZ VAR”

Söyleşide söz alan Torku Konyaspor’un kaptanı Hasan Kabze ise, “Fair-Play’in içine ne kadar güzel kelime varsa koymak gerekiyor. İyi bir sporcu olmanın yanında iyi bir insan olmak da çok önemli. Saha içinde sakin olmayı başarabilen futbolcu, taraftar tarafından sevilendir. İşimizi yaparken sakin olmak çok önemli. Saha içinde örnek davranışlarımızla Fair-Play ruhunu yüceltebiliriz. Hem toplumda hem de spor camiasında önemini anlayarak işimizi yapmalıyız” diye konuştu.

Söyleşinin sonunda ise Ertuğrul Sağlam ve Hasan Kabze öğrencilerin sorularını cevapladı.

http://aygazete.com/spor-haberleri/fair-play-toplulugunun-konuklari-ertugrul-saglam-ve-hasan-kabze-52821
Etiketler: Konya, Konya Haberleri