economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

51. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu

51. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu
A- A+ A

51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 132 kilometrelik Fethiye-Marmaris etabı start aldı. Yarışın startını Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık verdi.

Fethiye Cumhuriyet Meydanı’nda öğle saatlerinde verilen startla birlikte 163 sporcu kıyasıya mücadeleye başladı. Kaymakam Ekrem Çalık, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mete Atay’ın da startta yer aldığı Fethiye-Marmaris etabının başlangıcında, Kemer-Elmalı etabını kazanın CCC Sprandi Polkowice Takımı’nın sporcusu Davide Rebellin mavi mayo, Mark Cavendish Eos yeşil, Valencia Gonzalez Juan Pablo Col kırmızı, Mas Bonet Lluis Guillermo CJR beyaz mayo giydi. Fethiye’de yarışmadan yaklaşık 2 saat önce Atatürk Caddesi, 2. etap sahil bandı ve Çalış Plajı çevresinde yoğun önlemler alınarak bu güzergahtaki yollar trafiğe kapatıldı. Atatürk Caddesi ve Çarşı Caddesi’ne araçlarıyla giremeyen vatandaşlar Kayaköy’ü yolu ve debboy yolunu kullanmak zorunda kaldı.

Kemer-Elmalı etabının ardından Fethiye’ye gelip konaklayan bisikletçiler yarış öncesi kordon boyu ve çevresi ve Paspatur Çarşısı’nı gezdiler. Fethiye’deki yerli ve yabancı turistler dünyanın en ünlü bisiklet sporcularıyla fotoğraf çektirmek için yarıştılar. Mark Cavendish’den imza alıp fotoğraf çektirmek isteyenler zaman zaman uzun kuyruklar oluşturdu.

“YARIŞ SORUNSUZ SÜRÜYOR”

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, 51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun sorunsuz devam ettiğini belirterek, “Fethiye etap olarak bizim için çok önemli bir yer. Her yıl ya başlangıcını ya da sonunu burada yapıyoruz. Uzun yıllardır da Fethiye programda bulunmaktadır. Bundan sonra da bulunacaktır” dedi.

http://aygazete.com/spor-haberleri/51-cumhurbaskanligi-bisiklet-turu-50046
Etiketler: Muğla, Muğla Haberleri