economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Sp Genel Başkanı Kamalak: “Özgecan Annesinin Ciğerinden Kopan 20 Yaşında Bir Fidan”

Sp Genel Başkanı Kamalak: “Özgecan Annesinin Ciğerinden Kopan 20 Yaşında Bir Fidan”
A- A+ A

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Mersin’in Tarsus ilçesinde vahşice katledilen Özgecan Aslan için, “Annesi diyor ki ağlayarak ‘Bekledim Bekledim Gelmedi’ ne kadar korkunç bir durum bu. Özgecan annesinin ciğerinden kopan yavrusu 20 yaşında bir fidan” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Tekirdağ’da partisinin 5. Olağan Kongresi’ne katıldı. Kongreden önce basın mensupları ve partililerle yemekte buluşan Kamalak, Mersin’in Tarsus ilçesinde vahşice katledilen Özgecan Aslan için açıklamalarda bulundu. Kamalak, iktisadi bağımsızlığı sürdürebilmek için mutlak suretle üniversitelerin yeniden dizayn edilmesi gerektiğini söyledi. Kamalak, yüksek teknoloji Türkiye’deki üniversitelere belli program dahilinde verilmesi gerektiğini belirterek, “Hedef idealist gençlik üniversitelerde yüksek teknolojiye yönelik devlet anlayışı çerçevesinde program yok ama ilkokulda ortaokulda var mı? Maalesef orada da yok. O halde eğitim sistemini bir bütün olarak ele almak zorundayız. Üretim için bunlar bir binanın taşları gibi üst üste konulması gereken unsurlardır” diye konuştu.

Türkiye’de 10 yıl içerisinde 7 bin kadın kimisi kocası tarafından, kimisi akrabası tarafından katledildiğini ifade eden Kamalak, en yakın olay Özgecan hadisesi Türkiye genelinde ses getirdiğini söyledi. Kamalak, “Sadece onu biliyoruz. Başka bilmediğimiz şeylerde var. Gelinen nokta bu düşüne biliyor musunuz? Özgecan’ın Annesi diyor ki ağlayarak ‘Bekledim Bekledim Gelmedi’ diyor. Ne kadar korkunç bir durum bu bir anne düşünün üniversiteye giden kızını bekliyor. Düşünün insanın kedisi gelmese kanaatimce nerede diye sorar. Ama burada gelmeyen ve asla da gelmeyecek olan anne ciğerinden kopan yavrusu 20 yaşında bir fidan. 26 yaşındaki bu ülkenin okullarında yetişmiş olan bir genç tarafından katlediliyor ve ondan daha vahimi babasından ve arkadaşından yardım istiyor. Ve onlarda geliyor görüyor musunuz ne yapalım. Oğlum diyor kız yüzünü tırmalamış tırnaklarının arasında senin yüzünün izleri var ne yapalım elini kes diyor baba. Yetmedi yakalım diyor baba ve yakıyorlar. Peki, milli görüş ne diyor? Önce ahlak ve maneviyat ancak nasıl bir ahlak ve maneviyat hiç şüphesiz ki bu milletin örfüne adetine inancına uygun bir ahlak ve maneviyat. Hz. Ayşe validemize sormuşlar Rasullulah’ın ahlakı nasıldır diye. O da diyor ki siz hiç Kur-anı Kerim okumuyor musunuz? İşte Kur-an’a dayanan ahlakla maneviyat. Öbür taraftan bütün bunlar ülkemin bağımsızlığını refahını geleceğini hedef alan eğitimler olmalıdır ilk konudan itibaren” ifadesini kullandı.

Kamalak, açıklamasının ardından Saadet Partisi Tekirdağ 5’inci Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/sp-genel-baskani-kamalak-ozgecan-annesinin-cigerinden-kopan-20-yasinda-bir-fidan-13751