economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Milli İttifak Liderleri Gaziantep'te

Milli İttifak Liderleri Gaziantep'te
A- A+ A

"Milli ittifak"ın milletvekili adaylarını tanıtmak üzere Gaziantep’e gelen Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici seçim koordinasyon merkezini dualarla açtı.

Milli İttifak’ın Şehitkamil ilçesi İncilipınar Mahallesi’ndeki seçim koordinasyon merkezinin açılışında konuşan Kamalak, iki kardeşler topluluğu olarak milletin problemlerini çözmek için el ele vererek yola çıktıklarını söyledi. Kamalak, Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi’ni bir ananın iki oğluna benzetti. Kamalak, düşüncelerinin bir, fikirlerinin bir, yollarının bir olduğunun altını çizerek, “Milletimizin ıstırabını gidermek için, problemlerini çözmek için kardeş ülkelerle iş birliğimizi güçlü temellere dayandırabilmek için el ele verdik. Gönül gönüle olduk, yola koyulduk. Şu an Şehitkamil’in diyarındayız. Şahinbey’in memleketindeyiz. Yolumuz onların yoludur. Ülkemizin problemlerini biliyoruz. Şoförlerimizin durumlarını biliyoruz. Taksicilerimizin durumunu biliyoruz. Esnafımızın sıkıntılarını biliyoruz. Asgari ücretimizin sıkıntısını biliyoruz. Emeklimizin sıkıntısını biliyoruz. Onların problemlerini çözmek için yola çıktık. Bunun için kırmadan, dökmeden hiç kimseye hakaret etmeden gönüller yapmaya geldik. Sevgiyle, muhabbetle onlara yaklaşmaya, onların problemlerini çözmeye geldik” dedi.

“ASGARİ ÜCRETİ NET OLARAK 1500 LİRANIN ALTINDA OLMAYACAK”

Asgari ücreti bin 500 liraya çıkaracaklarını vadeden Kamalak, “Asgari ücret bizim iktidarımızda inşallah en az bin 500 lira olacak diyoruz. Hiçbir çalışan kesimimizin, hiçbir emeklimizin Asgari ücreti net olarak bin 500 liranın altında olmayacaktır. Bize soruyorlar, diyorlar ki parayı nereden bulacaksınız, değerli arkadaşlarım bu ülke zengindir. Bunu söylüyoruz” diye konuştu.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de, Türk İslam coğrafyasının içinde bulunduğu şartlar herkesin malumu olduğunu belirtti. Destici, şunları kaydetti:

“Türkiye’de bu durumdan, bu vaziyetten, bu ahvalden ve bu şeraitten şikayetçi olan tüm kadrolar, inançlı kadrolar milli ve manevi değerlere sahip milli ve manevi hassasiyet taşıyan bütün kadroları bir araya getirmek için yola çıktık. İki samimi, ihlaslı ve inançlı kadrolar bu ittifakı gerçekleştirdiler. Ve bizim sloganımız şu; ‘Sevgi, barış, kardeşlik, ittifakta birleştik’ bütün esnaflarımızın problemlerini biliyoruz. İşçi kardeşlerimiz, asgari ücretliler, emekliler, taşeron işçiler, hepsinin problemlerini biliyoruz ve Allah’ın izniyle hepsinin problemlerini çözecek projelerimiz de var, reçetelerimiz var. Kaynak da var Allah’ın izniyle.”

İttifakın Gaziantep Milletvekili adayı İhsan Kaya da, “Biz milletin sesine kulak verdik. Milli İttifak’ı kurduk. Sıra sizde. İnşallah bu Milli İttifak 7 Haziran’da milletin gücünü mecliste görmesi için biz Gaziantep olarak hazırız, siz de hazır mısınız” dedi.

SP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Karalar ise, “Bu rahmet mevsimi içerisinde 7 Haziran’da gerçekleştirilecek olan genel seçimlerde bu milli İttifak’ın meclise girerek en büyük şekilde, en güzel şekilde gerek ülke meselelerini gerekse dünya Müslüman’larının sorunlarını çözeceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Açılış törenine milletvekili adayları Eyyüp Kılıç, Ayşe Demirçubuk, Ahmet Anar, Atilla Akbulut, İlyas Göbelek, Mehmet Hayri Gören, Abdullah Öztürk, Ahmet Necati Ülker, Atilla Gökçek, Şıhmüslüm Yıldırım ve Mehmet Gökçek ile çok sayıda partili katıldı.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/milli-ittifak-liderleri-gaziantepte-12472