economy$ USD 3,7870
economy€ EURO 4,0450
economy£ GBP 4,6840
economyGR ALTIN 149,9200
Son Dakika

Mardin'de Bağımsız Adaylar Resmi Başvurularını Yaptı

Mardin'de Bağımsız Adaylar Resmi Başvurularını Yaptı
A- A+ A

Mardin’de bağımsız milletvekili adayları resmi başvurularını yaptı.

7 Haziran’da yapılacak genel seçimlere 9 ilde bağımsız adaylarla girme kararı alan Hüda-Par’ın Mardin bağımsız milletvekili adayı Mahmut Kılınç, İl Seçim Kurulu’na resmi başvurusunu yaptı. Hüda-Par Mardin İl Başkanı Şehmus Akman ve parti üyeleriyle beraber Mardin Adliyesi’ndeki İl Seçim Kurulu’na gelen Mahmut Kılınç, çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu.

İl Seçim Kurulu’ndan ’Alındı’ belgesini aldıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılınç, seçildiği takdirde mecliste Mardin’e yakışır bir şekilde siyaset yapacaklarını ifade etti. 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde Mardin bağımsız milletvekili adayı olmak için resmi başvurusunu yaparak ’Alındı’ belgesini aldığını belirten Kılınç, "Adaylığımız Mardin başta olmak üzere bölgemize, ülkemize ve İslam coğrafyasına hayırlı olsun. Seçildiğimiz takdirde mecliste Mardin’e yakışır bir şekilde siyaset yapacağız. Gönül isterdi ki kendi partimiz olan Hür Dava Partisi olarak adaylığımızı ilan edecek, ancak malumunuz ülkemizde yüzde 10 barajı vardır. Bundan dolayı Hür Dava Partisi’nin destekliği bağımsız adaylarla başvurumuzu yaptık. Tekrar Mardin’imize, halkımıza hayırlı olsun. Hakkımıza hangisi hayırlı ise yüce Allah’tan onu temenni ediyoruz" dedi.

ŞAKİR NUHOĞLU DA BAŞVURUSUNU YAPTI

30 Mart yerel seçimlerde Saadet Partisi’nden Artuklu Belediye Başkanı seçilmek için aday olan Kabala eski Belediye Başkanı Şakir Nuhoğlu, 7 Haziran seçimleri için bağımsız milletvekili adaylığı için başvuru dosyasını Mardin İl Seçim Kurulu’na teslim etti. İş adamı Veysi Bakırcı, belediye meclis üyesi Yener Ensari ve yakın dostlarıyla birlikte adliye binasına gelerek resmi başvurusunu yapan Nuhoğlu, çıktığı yolda kendisi ve Mardin için hayırlı olması dileklerinde bulunarak dosyasını teslim etti.

TRABZONLU AMA MARDİN’DEN ADAY

Trabzon’da ikamet eden iş adamı Selamettin Tellioğlu da, Mardin’den bağımsız milletvekili olmak için Mardin İl Seçim Kurulu’na resmi müracaatta bulundu. Dünya Dilleri ve Yeryüzü Halkları Dostluk Vakfı’nın Genel Başkanlığı görevini yürütmekte olduğunu belirten Selamettin Tellioğlu, Türkiye’nin doğusu ve batısıyla, güneyi ve kuzeyi ile kardeş olduğunu ifade ederek, bu kardeşliğe katkıda bulunmak üzere Trabzon’dan gelerek, Mardin’den milletvekili müracaatında bulunduğunu söyledi.

http://aygazete.com/siyaset-haberleri/mardinde-bagimsiz-adaylar-resmi-basvurularini-yapti-33425
Etiketler: Mardin, Mardin Haberleri